Rezultate te kerkimit per termin: +Selmanit

Meta: total 271 / total_found 271 / time 0.000 / keyword[0] selmanit / docs[0] 271 / hits[0] 407 /
No Pic available
  • 2015-08-14

Laçi fiton Superkupën e Shqipërisë

Salihi nuk i mjaftoi Skënderbeut që u mund nga kurbinasit pas gjuajtjeve të penalltive Ermal Kuka Laçi ka fituar Superkupën e Shqipërisë për herë të parë në historinë e këtij trofeu, duke mundur Skënderbeun, i cili qartësisht po mendonte më shumë për sfidat e Europës. Fituesit e

Abuzimi, flet 12-vjeçarja: Selmani më jepte lekë
  • 2015-07-23

Abuzimi, flet 12-vjeçarja: Selmani më jepte lekë

Prokuroria e Lushnjës ka urdhëruar ndalimin e një 66-vjeçari të dyshuar për kryerjen e veprave të turpshme me një të mitur, ngjarje kjo që sipas denoncimit të nënës së vajzës ka ndodhur rreth një muaj më parë. Ka qenë nëna e 12-vjeçares ajo që ka denoncuar në polici abuzimet

Adonis Tahiri zbulon arsyen se pse u votua kundër në asamble për një pronë në Barilevë
  • 2015-07-13

Adonis Tahiri zbulon arsyen se pse u votua kundër në asamble për një pronë në Barilevë

Ish-zëdhënësi i Komunës së Prishtinës dhe aktivist i LVV-së ka shkruar një postim në Facebook ku thotë se grupet e asambleistëve të udhëhequra nga Sami Hamiti dhe Lirak Qelaj në Komunën e Prishtinës, kanë votuar kun

Kosova gjendet në fazën e parë të kërcënimeve nga terrorizmi
  • 2015-06-28

Kosova gjendet në fazën e parë të kërcënimeve nga terrorizmi

Terrorizmi ndërkombëtar është një nga problemet shqetësuese të shoqërisë bashkëkohore dhe kjo epokë jo rastësisht njihet si epoka e terrorizmit ndërkombëtar. E, nga terrorizmi është e prekur edhe Kosova, në një

QKUK me probleme të shumta menaxheriale
  • 2015-05-06

QKUK me probleme të shumta menaxheriale

QKUK-ja nuk po arrin kurrsesi t'i zgjidhë problemet menaxheriale. Derisa kohë me parë mezi arriti t'i zgjedhë drejtorët e klinikave të saj, tashmë ky institucion po përballet me mungesën e një drejtori ekzekutiv. Për më tepër, ky institucion do të vazhdojë të funksionojë edhe për

Angellov: Gruevski ka dhënë 2 milionë euro për të krijuar UÇK-në e rreme
  • 2015-04-21

Angellov: Gruevski ka dhënë 2 milionë euro për të krijuar UÇK-në e rreme

Stojançe Angellov ,ish gjeneral dhe lideri aktual i partisë maqedonase “Dostoinstvo” (Dinjiteti) në një fjalim para RTVM qysh më 4 Prill tha se Qeveria ka paguar 2 milionë euro për të provokuar konfliktin ndëretnik, kurse për atë q

Dardan Sejdiu: Liburn Aliu nuk jep dorëheqje
  • 2015-04-21

Dardan Sejdiu: Liburn Aliu nuk jep dorëheqje

Pas sulmit që Drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit në Prishtinë Liburn Aliu i bëri asamblistit Muhamet Selmanit, po kërkohet dorëheqja e Aliut. Këtë e ka kërkuar edhe Shoqata së ndërmarrjeve ndërtimore dhe prodhuesve të materi