Rezultate te kerkimit per termin: +Selmanit

Meta: total 285 / total_found 285 / time 0.000 / keyword[0] selmanit / docs[0] 285 / hits[0] 422 /
Vdekja misterioze në shkallët e stadiumit, prokuroria e Vlorës nis hetimet
  • 2016-04-08

Vdekja misterioze në shkallët e stadiumit, prokuroria e Vlorës nis hetimet

Prokuroria e Vlorës ka nisur hetimet kryesisht pas ngjarjes së djeshme gjatë ndeshjes Flamurtari- Kukësi, ku një tifroz humbi jetën në rrethana ende të pacaktuara. Mikel Selmanit, tifozi i Flamurtarit që humbi jetën pasditen e djeshme nuk dihet ende se nga kush është qëlluar që ka mar

Kupa dhuron përmbysje të mëdha
  • 2016-02-18

Kupa dhuron përmbysje të mëdha

Në gjysmëfinale shkojnë Flamurtari, Skënderbeu, Kukësi dhe Laçi Ermal Kuka Flamurtari, Skënderbeu, Kukësi dhe Laçi janë katër skuadrat që do të diskutojnë mes tyre fitoren e Kupës së Shqipërisë të këtij edicioni. Të katër skuadrat kanë prerë biletën, pasi kaluan jo pa proble

A është ky njeriu më i rrezikshëm në botë?
  • 2016-01-10

A është ky njeriu më i rrezikshëm në botë?

Kur Mohammed bin Salman ishte vetëm 12 vjeçar ai merrte pjesë në mbledhjet që udhëhiqeshin nga babai i tij Mbreti Salman bin Abdulaziz Al Saud, atëherë guvernator i Riadit në Arabinë Saudite. 17 vjet më vonë, tash afërsisht 29 vjeç dhe ministri i mbrojtjes, ndoshta, më i riu në bo

Selmani: Jetojmë në një vend ku dhuna tolerohet dhe drejtësia vonohet
  • 2015-12-11

Selmani: Jetojmë në një vend ku dhuna tolerohet dhe drejtësia vonohet

Me aktivitete të shumta u shënua 10 dhjetori, Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut në Kosovë. Në sheshin "Skendërbeu" në Prishtinë organizata "Youth iniciative for human rights" (YIHR) u kujdes që të vendoste pllakata me porosi që bëjnë thirrje për respektim e të drejtave

No Pic available
  • 2015-11-13

Panorama, Driton Selmani dhe premiera botërore e ekspozitës së artit bashkëkohor në Tiranë

TIRANË, 12 Nëntor / ATSH / Klajdi Musabelliu / - Arti bashkëkohor, ky zhanër që ka filluar të lëvrojë së fundi me hapa të sigurt në vendin tonë ka sjellë në Tiranë një tjetër shfaqje tejet të veçantë për publikun po të veçantë të këtij lloj arti, kur në fakt edhe kritika m

Panorama e Driton Selmanit prezantohet në Tiranë
  • 2015-11-10

Panorama e Driton Selmanit prezantohet në Tiranë

Artisti kosovar, Driton Selmani, do të hap ekspozitën e parë personale në kryeqytetin shqiptar, në Tiranë. "Panorama" titullohet ekspozita e Selmanit e cila do te paraqesë tri punime e tij, "Romeo"," Call it fate, call it karma" dhe "The importance of being a fairytale". Sipas konceptit kura

Rrëfimi i vjehrrit të 14 vjeçares së vrarë dhe lidhjet me ISIS-in
  • 2015-11-07

Rrëfimi i vjehrrit të 14 vjeçares së vrarë dhe lidhjet me ISIS-in

Vajza 14 vjeçare nga Tërpeza e Vitisë, e cila po dyshohet se u vra nga vëllai i saj, kishte qenë e martuar në kundërshtim me Ligjin për Familjen, me një djalë nga Gjilani. Express sjell rrëfimin e vjehrrit të Qëndresës, Skender