Rezultate te kerkimit per termin: +Seman

Meta: total 887 / total_found 887 / time 0.000 / keyword[0] seman / docs[0] 887 / hits[0] 1197 /
Fier/ Zbrazin armët mbi biznesin, autorët djegin BMW me municione (FOTO)
  • 2019-04-04

Fier/ Zbrazin armët mbi biznesin, autorët djegin BMW me municione (FOTO)

Dy ngjarje kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Fillimisht, rreth orës 21:45 u raportua për të shtëna me armë zjarri në zonën e parkut të qytetit, ndërsa më pas policia gjeti një automjet të djegur në lagjen Afrim i Ri. Mësohet se makina e djegur është e tipit “BMW”,

Kryemadhi u qan hallin fermerëve: Qumështi po derdhet rrugëve, shteti ju harroi!
  • 2019-03-31

Kryemadhi u qan hallin fermerëve: Qumështi po derdhet rrugëve, shteti ju harroi!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ishte në Seman të Fierit, ku vizitoi fermën e mbarështimit të bagëtive të Robert Selimit. Atje, Kryemadhi u njoh nga afër me problematikat e shumta që hasin sot fermerët dhe blegtorët për shkak të mungesës së subvencioneve. Kryetarja e LSI-së, tha

Si po e ndotin mjedisin kompanitë e nxjerrjes së naftës
  • 2019-03-08

Si po e ndotin mjedisin kompanitë e nxjerrjes së naftës

Përpos problemeve të shumta që ka sektori i nxjerrës dhe i përpunimit të naftës, një ndër kryesorët është edhe ai mjedisor. Kompanitë që merrem me nxjerrën dhe prodhimin e naftës kanë shkaktuar një ndotje të madhe në mjedis, si në tokë, ujë ashtu edhe ajër, këto vitet e fund

U zhduk me 5 dhjetor, gjendet e mbytur në Seman 56-vjeçarja nga Fieri
  • 2018-12-11

U zhduk me 5 dhjetor, gjendet e mbytur në Seman 56-vjeçarja nga Fieri

Gjendet e vdekur 56-vjeçarja Liljana Tafa nga Zhupani i Fierit, e cila rezultonte e zhdukur që prej datës 5 dhjetor 2018. Burime nga policia bëjnë me dije se rreth orës 19:00 të së hënës, në plazhin e Ndërnënasit, u gjet e mbytur në breg të detit shtetasja Liljana Tafa, 56 vjeçe. Dys

Po mbytej në Seman, shpëtohet 51-vjeçarja në Fier
  • 2018-12-11

Po mbytej në Seman, shpëtohet 51-vjeçarja në Fier

Policia në bashkëpunim me qytetarët kanë arritur që të shpëtojnë një grua të cilën po e merte rrjedha e lumit Seman në vendin e quajtur Çeligrad. Bëhet se 2 punonjës policie konstatuan 51-vjeçaren M.T, që po rrezikonte të mbytej. Menjëherë punonjësit e policisë shkojnë në ndi

Fier, gjendet i vdekur një 60-vjeçar
  • 2018-11-07

Fier, gjendet i vdekur një 60-vjeçar

Një 60-vjeçar është gjetur i pajetë sot në qytetin e Fierit. Raportohet se viktima është shtetasi me inicialet A.M dhe është gjetur në vendin e quajtur Lamuri. Sipas policisë, në trupin e viktimës nuk konstatohen shenja dhune, ndërsa dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe natyrale.

Projekti TAP, Rama: Transformon ekonominë
  • 2018-10-19

Projekti TAP, Rama: Transformon ekonominë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në  Seman të Fierit për ceremoninë e nisjes së punimeve për ndërtimin e seksionit detar të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP), me gjatësi 105 km. Ky seksion do të lidhë segmentin shqiptar të TAP me atë italian. Gjatë fjalës së tij, Ram