Rezultate te kerkimit per termin: +Semani

Meta: total 169 / total_found 169 / time 0.000 / keyword[0] semani / docs[0] 169 / hits[0] 222 /
No Pic available
  • 2017-04-29

Ja lista e kandidatëve e partisë Sfida për Shqipërinë

“Sfida për Shqipërinë” subjekti politik i themeluar nga Gjergji Bojaxhi dorëzoi sot në KQZ listën e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të dekretuara nga presidenti për tu mbajtur  më 18 qershor 2017. Bojaxhi thotë se për herë të parë, kandidatët e një partie

No Pic available
  • 2016-12-16

Pse nuk ulet çmimi i energjisë elektrike për konsumatorin?

Nga Mimoza Hafizi Po flasim për një hua në sektorin e prodhimit të energjisë elektrike, prandaj dua të fokusohem te çmimi i energjisë elektrike për konsumatorin shqiptar, që është ndër më të lartit në Europë, në raport me të ardhurat për frymë. Edhe në vlerë absolute, ai ësht

PSE NUK ULET ÇMIMI I ENERGJISË PËR KONSUMATORIN?
  • 2016-12-16

PSE NUK ULET ÇMIMI I ENERGJISË PËR KONSUMATORIN?

Po flasim për një hua në sektorin e prodhimit të energjisë elektrike, prandaj dua të fokusohem te çmimi i energjisë elektrike për konsumatorin shqiptar, që është ndër më të lartit në Europë, në raport me të ardhurat për frymë. Edhe në vlerë absolute, ai është më i lartë se

No Pic available
  • 2016-09-02

AKBN: 73 hidrocentrale janë në ndërtim, investimi 127 miliardë lekë

Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore raporton se aktualisht janë 73 hidrocentrale në proces ndërtimi. Për përfundimin e tyre janë angazhuar 127 miliardë lekë, ndërsa kapaciteti i shtuar i energjisë do të jetë 2384 GW/h. Vlerën më të lartë në këto investime e zë kontrata koncens

Zv.kryeministri i djathtë në hije, thërret të majtin Noli për kryengritje kundër Ramës
  • 2016-08-28

Zv.kryeministri i djathtë në hije, thërret të majtin Noli për kryengritje kundër Ramës

Nuk kishte si të mungonte në këtë fundjavë zv.kryeministri në hije me deklaratat e forta të tij në skenën politike shqiptare. Pasi pozave dhe selfi-jeve në pozicione të ndryshme në derën e makinës luksoze, ai tashmë ka filluar të recitojë veprat e të madhit Fan Noli. Sot në pro

No Pic available
  • 2016-08-11

Bregdeti i Semanit braktiset nga pushuesit, ujë depozitash dhe me gjenerator

Në pikun e sezonit veror, plazhi i Semanit ka njohur rënie të numrit të pushuesve. Këta të fundit thonë se mungon infrastruktura e përgjithshme pritëse, ndonëse bregdeti të ofron qetësinë dhe mundësi të ndryshme argëtimi. Ndërkohë vendorët në Fier, thonë se ndër masat e marra p

Mbytet 27-vjeçari në plazhin e Semani, pësoi atak kardiak
  • 2016-07-27

Mbytet 27-vjeçari në plazhin e Semani, pësoi atak kardiak

Fier – Një i ri rreth 27 vjeç ka gjetur vdekjen për shkak të një ataku kardiak që ka pësuar gjatë kohës që po lahej në plazhin e Semanit pasditen e sotme. Ngjarja raportohen nga plazhistë të cilët pohojnë se kanë njoftuar ambulancën . Ngjarja ka ndodhur rrethë orës 17:00 në