Rezultate te kerkimit per termin: +Senat

Total: 2443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.763Z

Republikanët, fitore historike në Senat

Rrezikohet reforma shëndetësore. Obama: Do të vazhdojmë përpjekjet Republikanët kanë shënuar të martën një fitore historike dhe të parën, që pas mundjes së dyfishtë pas zgjedhjeve presidenciale të vitit 2008. Një fitore për një vend të shumëdëshiruar në Senat, që për moment

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.833Z

Kandidatura e ambasadorit Donald Lu bllokohet në Senat

Dhjetëra kandidatura të propozuara nga presidenti Barack Obama për poste të ndryshme publike janë bllokuar në Senat nga republikanët e opozitës. Mes tyre është është edhe ajo e ambasadorit të ardhshëm amerikan në Shqipëri, Donald Lu, raporton VOA. Kongresi pritet ti fillojë punim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.356Z

Qeveria italiane votebesohet ne senat

var fbShare url httpvizionplusalqeveria-italiane-votebesohet-ne-senatsize smallp styletext-align justifyPas votebesimit ne dhomen e deputeteve qeveria e re e drejtuar nga Paolo Gentiloni eshte mbeshtetur edhe nga senati Nga 268 te pranishem pro saj kane votuar 169 senatore ndersa kunder 99 Nga part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.437Z

Xhozef Kenedi: nuk do të kandidoj për postin në Senat

Ish ligjvënësi amerikan Xhozef Kenedi thotë se nuk do të kandidojë për vendin në Senat që u mbajt për 47 vjet nga xhaxhai i tij Eduard Kenedi.Në një deklaratë lëshuar dje, Xhozef Kenedi tha se do të bënte punë më të  mirë duke i shërbyer publikut në postin që mban tani në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.481Z

Presidenti Obama në Masaçuset për fushatën e demokratëve në Senat

Presidenti amerikan Barak Obama udhëton drejt Masaçusetsit sot, për të bërë fushatë për kandidatin demokrat që do të zërë vendin e lënë në senat nga senatori që ndërroi jetë Eduart Kenedi.Anketat e fundit tregojnë se kandidatja demokrate, prokurorja e përgjithshme e Masaçusetsit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.425Z

France e majta franceze fiton shumicen ne senat

Për herë të parë në gjysëm shekulli e majta franceze fiton shumicën në senat. Shtatë muaj para zgjedhjeve parlamentare  presidenti Nikolas Sarkozy  pëson një goditje të rëndë politike. Për herë të parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.948Z

SHBA, debate të ashpra në Senat për paketën e ekonomisë

Presidenti Obama po i bën thirrje Kongresit të veprojë pa humbur kohë për miratimin e paketës masive të stimujve ekonomikë, duke paralajmëruar se çdo ditë vonesë do të thotë që një numër më i madh amerikanësh të humbin vendet e punës, kursimet dhe shtëpitë e tyre. Dje, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama