Rezultate te kerkimit per termin: +Senati

Total: 3192
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.901Z

Krijohet senati i cameve

Krijohet senati i cameve E shtune 02 Mars 2013 1420 Krijohet senati i cameveKomuniteti cam ka krijuar forumin me te larte te perfaqesimit qe eshte senati i cili do te mbroje interesat e kesaj shtrese si dhe do te promovoje bashkimin e saj Kjo levizje sipas anetareve vjen ne nje moment kur ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.897Z

SHBA, Senati miraton rezolutë për Serbinë

Senati i Kongresit të SHBA-së i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të marrë qendrim të qartë për kandidaturën e Serbisë dhe të vazhdojë t'i mbështesë aspiratat evropiane të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në rezolutën e miratuar të mërkurën, Senati uro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.777Z

Senati amerikan me rezolutë për Iranin

Senati amerikan ka aprovuar me shumicë dërrmuese një rezolutë që rikonfirmon përpjekjet e SHBA-së për ta ndaluar Iranin nga zhvillimi i një arme bërthamore dhe në të thuhet se nuk ka opsion për një Irani të aftë bërthamor, por të kontrolluar.Me një votim 90 me 1, Senati mbështeti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.809Z

Senati kunder proteksionizmit

Senati Amerikan me ane te nje amendamenti e ka zbutur klauzolen “Bli mallra Amerikane”, ku theksohej se kompanite qe do perfitonin nga paketa stimuluese duhet ta merrnin lenden e pare ne vend. Ndryshimi erdhi pas paralamerimeve nga Bashikimi Europian dhe Kanadaja, te cilat e vleresuan klauzolen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.498Z

Senati refuzon shfuqizimin e Obamacare

Senati amerikan dështoi të premten herët për të miratuar një shfuqizim të pjesshëm të “Aktit të kujdesit të përballueshëm”, i njohur edhe si Obamacare. Tre ligjvënësit republikanë – John McCain nga Arizona, Lisa Murkoëski nga Alaska dhe Susan Collins nga Maine R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.640Z

SHBA, Senati, “ok” debatit për “Start”

Senati amerikan miratoi kërkesën për hapjen e një debati përsa i përket traktatit për reduktimin e arsenalit bërthamor të nënshkruar me Rusinë, “Start”. Më 66 vota pro dhe 32 kundër, Senati miratoi nismën e senator&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.895Z

SHBA, Senati miraton rezolutë për Serbinë

WASHINGTON- Senati i Kongresit të SHBA i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të marrë qëndrim të qartë për kandidaturën e Serbisë dhe të vazhdojë t'i mbështesë aspiratat evropiane të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor.Në rezolutën e miratuar dje Senati uron Serbinë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama