Rezultate te kerkimit per termin: +Senatin

Total: 1475
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.079Z

Assange, kandidat për senatin e Australisë

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, aktualisht në arrest shtëpiak në Britaninë e Madhe, vendosi të marrë pjesë në zgjedhjet për senatin e Australisë, parashikuar të zhvillohen në vitin 2013, njoftoi ai në rrjetin social Twitter.Me kombësi australiane, Assange, i cili u bë i njohur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.069Z

Medvedev kritikon Senatin amerikan

Presidenti i Rusisë, Dimitri Medvedev, ka kritikuar Senatin amerikan për miratimin e rezolutës që i bën thirrje Moskës të tërheqë trupat e saj nga rajonet separatiste të Gjeorgjisë. Medvedev tha se rezoluta në fjalë reflekton “v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.587Z

Rithemelohet grupi mbështetës për Shqipërinë në Senatin Amerikan

Dita e dytë e vizitës së Ministrit Bushati në Uashington u shënua nga rikrijimi i grupit mbështetës për çështjet shqiptare në Senatin amerikan (Senate Albanian Issues Caucus). Lajmi u bë i ditur në vazhdën e takimeve që Ministri Bushati pati me bashkëdrejtuesit e grupit, Senatorët G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.097Z

SHBA,Palin:Nuk do të kandidojë për Senatin

Ish-kandidatja republikane për zëvendëspresidente, Sarah Palin deklaroi se nuk është e interesuar të garojë për Senatin amerikan dhe preferon të mbajë pozicionin e saj si guvernatore e Alaskës. "Jo, nuk planifikoj të bëj një gjë të tillë, pasi mendoj se do t'i shërbej më mir�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.586Z

Rithemelohet grupi mbështetës për Shqipërinë në Senatin amerikan

Dita e dytë e vizitës së Ministrit Bushati në Washington u shënua nga rikrijimi i grupit mbështetës për çështjet shqiptare në Senatin amerikan (Senate Albanian Issues Caucus). Lajmi u bë i ditur në vazhdën e takimeve që Ministri Bushati pati me bashkëdrejtuesit e grupit, Senatorët G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.488Z

France/ Sarkozi humb senatin

Rreth 50 vite pasi krahu i djathtë ka udhëhequr Dhomën e Lartë të Senatit francez, do të jetë Partia Socialiste dhe aleatët e saj komunistë të cilët kanë ndryshuar rrjedhën e historisë së viteve të fundit. Qeveria kons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.578Z

Republikanet sigurojne shumicen ne Senatin amerikan

0 brbr brbrRepublikanet siguruan shumicen ne Senatin amerikan ne zgjedhjet e mesit te mandatit presidencialbrbr brbrTeksa procesi i numerimit vijon republikanet siguruan 6 vendet ne Senat qe u duheshin per te qene shumicebrbr brbrSipas konfigurimit te ri tashme 52 vende u takojne atyre ndersa 45 te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama