Rezultate te kerkimit per termin: +Senatit

Meta: total 1000 / total_found 4295 / time 0.002 / keyword[0] senatit / docs[0] 4295 / hits[0] 6488 /
Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!
  • 2019-04-04

Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!

Kreu i NATO-s paralajmëroi dje Kongresin amerikan për kërcënimin që Rusia paraqet ndaj aleancës. Ai tha se Rusia është bërë më agresive, duke përfshirë shkeljet e saj ndaj Traktatit të Forcave Bërthamore me rreze të mesme veprimi. “NATO-ja nuk ka ndërmend të vendosë raketa

No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Ministri i ri me angazhime të rëndësishme, Cakaj takime në SHBA me zyrtarë të lartë
  • 2019-04-03

Ministri i ri me angazhime të rëndësishme, Cakaj takime në SHBA me zyrtarë të lartë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj nis vizitën e tij në SHBA ku ndodhet për të marrë pjesë në Ministerialin e NATO-s, si dhe për të zhvilluar një sërë takimesh dypalëshe me përfaqësues të lartë amerikanë dhe homologë të tij nga vendet aleate. Në

Dialogu i Mesdheut/ Kryemadhi merr pjesë në forumin në Romë
  • 2019-04-02

Dialogu i Mesdheut/ Kryemadhi merr pjesë në forumin në Romë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po merr pjesë në forumin Dialoghi Mediterranei në Romë. Forumi ka mbledhur aktorë kyç në strategjitë zhvilluese të rajonit dhe sektorëve të rëndësishëm si ai i energjisë, infrastrukturës e bujqësisë në rajonin e Mesdheut. Figura kryesore të polit

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

Senatorja e SHBA: Eprorët në ushtri më përdhunuan, heshta nga frika!
  • 2019-03-07

Senatorja e SHBA: Eprorët në ushtri më përdhunuan, heshta nga frika!

Një rrëfim tronditës ka bërë së fundmi senatorja amerikane Martha McSally, që njihet si veterane me një karrierë 26 vjeçare në forcat e armatosura të SHBA-ve. Ajo është gjithashtu e para grua që ka pilotuar një avion luftarak, por të gjitha këto arritje fshehin një dramë të madh

Vrasja e Khashogit, asgjë e re nga Shtëpia e Bardhë
  • 2019-03-05

Vrasja e Khashogit, asgjë e re nga Shtëpia e Bardhë

Senatorët amerikanë e kritikuan administratën e presidentit Donald Trump për mospublikimin e informacioneve të reja rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ligjvënësit ndoqën një seancë me dyer të mbyllura për të dëgjuar se çfarë po bën Shtëpia e Bardhë në lidhje me