Rezultate te kerkimit per termin: +Senatort

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Guantanamo zhvendoset n Illinois?

Ligjvnsit republikan kan reaguar me ashprsi ndaj lajmit se presidenti i SHBA-s, Barack Obama, planifikon q nj numr t te burgosurve nga Guantanamo ti transferoj n nj burg n Illinois. Administrata kumtoi se do t krkoj nga Qendra korrektuese Thomson n Illinois, q t pranoj nj numr t te burgosurve nga G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Obama: Krimineli i Lockerbit, të kthehet sërish në qeli

Reagime U lirua nj vit m par, me mbshtetjen e qeveris laburiste Administrata e Presidentit Obama e ka dnuar vendimin e marr nga nj gjykat skoceze, pr t ln t lir libianin q vuante dnimin e prjetshm dhe q ishte shkaktar i tragjedis ajrore t Lockerbit, ku humbn jetn dhjetra vet. N prvjetorin e par t l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Punë e papërfunduar në Ballkan*

Pas dy luftrave shkatrruese n kontinentin evropian, SHBA-t dhe aleatt e tyre transatlantik patn nj angazhim t vshtir, por t fort - at t ndrtimit t nj Evrope n liri dhe n paqe. Kjo, natyrisht, nuk sht e leht, do prpjekje t jashtzakonshme dhe me kosto t madhe. Edhe pse SHBA-t kannj progres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.263Z

Partizani kërkon mendimin e FSHF-së për çështjen e aksionerëve

Gjykata e Tiranës ka vendosur Fatime Beçollin si gjyqtaren që do të shqyrtojë çështjen e Partizanit. Brenda javës, seanca e parë Paro Lai, aksioneri i skuadrs s Partizanit, ka folur dje n nj prononcim pr mediat pr zhvillimet m t fundit te skuadra “e kuqe”. Sit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama