Rezultate te kerkimit per termin: +Senatoret

Total: 191
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.128Z

Senatoret italiane takojne Oketen

Nje delegacion i larte i Senatit Italian, i cili po viziton Tiranen, ka zhvilluar sot takime me disa nga autoritetet me te larta shqiptare duke garantuar per mbeshtetjen e Italise ne procesin e integrimit europian te vendit. (UPDATE) Kryetari i delegacionit italian ne Asamblene Parlamenta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.340Z

Senatoret ceke: 16 nentori, njohu rezultatin e zgjedhjeve

Perfaqesuesit e Senatit cek, thane dje se 16 nentori, pranimi i kerkeses se Shqiperise per marrjen e statusit te vendit kandidat ne Bashkimin Evropian, ishte njohja e rezultatit te zgjedhjeve te 28 qershorit. Keshtu u shprehen dje senatoret ceke, gjate nje takimi me kryetaren e Kuvendit, Jozefina To

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.783Z

Obama: Senatoret "Po" reformes shendetesore

Presidenti amerikan, Barak Obama shprehet pas nje takimi me disa senatore demokrate se ekziston nje konsensus mes senatoreve per reformen ne shendetesi. “Ekziston nje konsensus dhe mirekuptim i plote mes senatoreve demokrate per sa i perket reformes ne shendetesi. Kjo reforme do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.953Z

Senatoret ceke: Qeveria legjitime, opozita ne Kuvend

Qeveria shqiptare eshte plotesisht legjitime dhe ajo ka meriten kryesore per reformat e medha qe jane ndermarre ne vend, te cilat sollen dhe celjen e negociatave per statusin e vendit kandidat ne Bashkimin Evropian. Ky ishte qendrimi i delegacionit te Komisionit per Ceshtjet me Bashkimin Evropian,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.130Z

Senatoret: Lidhje me te ngushta SHBA-Rusi

Nje Komision dypartiak i perbere nga ish-senatore amerikane dhe eksperte te tjere te njohur te politikes se jashtme po i ben thirrje administrates Obama t’i zgjate doren Rusise ne menyre qe te permiresoje marredheniet e tendosura mes dy vendeve. Komisioni i pershkruan lidhjet dypale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.959Z

Mediu vizite ne SHBA takohet me senatoret amerikane

0 Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu po zhvillon nje vizite zyrtare ne Shtetet e Bashkuara te A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.287Z

Senatoret italiane: Zgjedhjet, prova e madhe

Tre nga senatoret me te njohur italiane qe vizituan dje Shqiperine vleresojne progresin e madh te reformave te ekonomise dhe te luftes kunder krimit, qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet modern dhe anetar te NATO-s. Senatori De Gregorio, ish-kryetari i Senatit, Franko Marini dhe ish-kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama