Rezultate te kerkimit per termin: +Senatorja

Meta: total 483 / total_found 483 / time 0.000 / keyword[0] senatorja / docs[0] 483 / hits[0] 689 /
Sulmi në Zelandën e Re, Trump mbrohet nga akuzat si supremacist
  • 2019-03-17

Sulmi në Zelandën e Re, Trump mbrohet nga akuzat si supremacist

Shtëpia e Bardhë të dielën hodhi poshtë çdo përpjekje për ta lidhur Presidentin Donald Trump me supremacistin e bardhë të akuzuar për vrasjen e 50 personave në dy xhami të Zelandës së Re. “Presidenti nuk është një supremacist i bardhë”, tha shefi i stafit të Shtëpis

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?
  • 2019-03-15

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?

Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden duket se po i afrohet vendimit për të hyrë në garën presidenciale dhe një vendim zyrtar mund të shpallet brenda disa javësh. Nëse zoti Biden kandidon, anketat tregojnë se ai do të ishte në krye të listës së demokratëve që kërkojnë presidencë

Senatorja e SHBA: Eprorët në ushtri më përdhunuan, heshta nga frika!
  • 2019-03-07

Senatorja e SHBA: Eprorët në ushtri më përdhunuan, heshta nga frika!

Një rrëfim tronditës ka bërë së fundmi senatorja amerikane Martha McSally, që njihet si veterane me një karrierë 26 vjeçare në forcat e armatosura të SHBA-ve. Ajo është gjithashtu e para grua që ka pilotuar një avion luftarak, por të gjitha këto arritje fshehin një dramë të madh

Presidencialet në SHBA, senatorja demokrate shpall kandidaturën
  • 2019-02-11

Presidencialet në SHBA, senatorja demokrate shpall kandidaturën

Senatorja demokrate e Minesotës, Amy Klobuchar, 59 vjeçe, një avokat me profesion, njoftoi zyrtarisht kandidaturën e saj për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në Mineapolis nën reshjet e dendura të borës dhe një temperaturë prej -14 gradësh. “Nuk do të na ndalë as moti i keq

Donald Trump mund të shkojë në burg para zgjedhjeve presidenciale të 2020
  • 2019-02-11

Donald Trump mund të shkojë në burg para zgjedhjeve presidenciale të 2020

Kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Elizabeth Warren, ka deklaruar sot se presidenti Donald Trump, mund të futet në burg para se të mbahen zgjedhjet e ardhshme në vitin 2020. Përderisa po i afrohemi vitit 2020, Donald Trump mund të mos jet

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën
  • 2019-01-28

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën

Mund të realizojmë ëndrrat tona. Mund të vazhdojmë të besojmë në ëndrrën amerikane. Dhe mund të kthehemi tek një Amerikë që i mbështet rrënjët në vlerat dhe historinë e saj te barazia dhe liria. Kamala Harris ka nisur kështu fushatën elektorale për zgjedhjet presidenciale të v

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së
  • 2019-01-22

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së

Kamala Harris, senatore nga Kalifornia, me profesion juriste, e cila ka shërbyer si prokurore e përgjithshme e shtetit të Kalifornisë, njihet për pyetjet e forta drejtuar kandidatëve të Presidentit Trump për poste kabineti. Tani ajo do të njihet edhe si kandidate presidenciale. Senatorja s