Rezultate te kerkimit per termin: +Senegal

Meta: total 196 / total_found 196 / time 0.000 / keyword[0] senegal / docs[0] 196 / hits[0] 241 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

No Pic available
  • 2017-01-07

BunkArt, një nga 17 vendet më të bukura në botë për tu vizituar në 2017

Rrjeti gjigant CNN e ka listuar BunkArt në toplistën e vendeve më interesante për tu vizituar për gjatë këtij viti. Ky vend i vogël mesdhetar dikur një nga pikat më të fortifikuara të ndaluara staliniste ka qenë sekreti më i mirë i mbajtur i Europës për pjesën e mirë të dy deka

Britaniku në përpjekje për të notuar përtej Oqeanit Atlantik
  • 2016-11-15

Britaniku në përpjekje për të notuar përtej Oqeanit Atlantik

Një britanik 38-vjeçar është nisur në një udhëtim prej 3.200 km, nga Senegali në Brazil, duke kërkuar të bëhet i pari person që noton përtej Oqeanit Atlantik. Ben Hooper, një ish-polic ushtarak që është stërvitur për këtë sfidë që prej 2013, pret ta kryejë këtë rrugëtim p

Anija misterioze shfaqet në breg pa asnjë person në bord
  • 2016-05-09

Anija misterioze shfaqet në breg pa asnjë person në bord

Transmetuar më 09.05.2016 - 13:13 Një anije gjigante ka habitur ekspertët të cilët kanë mbetur të shokuar kur kanë parë që ajo është ankoruar në breg, pa asnjë person që ta drejtonte në bord. Anija cister

Kompania Limak fiton tenderin e radhës në aeroportin e Senegalit
  • 2016-04-29

Kompania Limak fiton tenderin e radhës në aeroportin e Senegalit

Kompania Limak që menaxhon me Aeorportin Ndërkombëtar të Prishtinës 'Adem Jashari' fiton tenderin e radhës në aeroportin 'Aeroport International Blaise-Diagne (AIBD)' në Senegal. Kjo kontratë përfshin koncesionimin e këtij aeroporti në bashkëpunim me kompaninë turke Summa, ku kanë fi

Shqiptarja që shpëton jetë nga avioni
  • 2016-02-25

Shqiptarja që shpëton jetë nga avioni

Ka vizituar Amerikën Latine (si në Santiago de Chile, Buenos Aires të Argjentinës, disa vende të Brazilit por edhe dy herë në Amerikën qendrore, në Kubë. Pastaj ka fluturuar edhe në shtetet afrikane (si në Senegal, Kamerun, Keni, Marok) edhe në disa shtete arabe (si Kuvajti, Bahreini, K

Kush votoi pro e kush kundër
  • 2015-11-09

Kush votoi pro e kush kundër

92 vota për, 50 kundër, 22 abstenime. Këto janë shtetet të cilat votuan pro dhe kundër Kosovës. Kosova nuk arriti të anëtarësohet në UNESCO për 3 vota pasi nevojiteshin 95 që të arrihet kuota prej 2/3-ve Votat Për: Afganistani, Shqipëria, Andorra, Australia, Austria, Bahamet, Bahren