Rezultate te kerkimit per termin: +Sensibilizmi

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.030Z

Pastrohet nga mbetjet Liqeni i Thate

0 Kjo ishte pamja e disa diteve me pare ne zonen e Liqenit te Thate ne periferi te Tiranes Plehra te hed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.787Z

Koalicioni per mjedisin bashkon PD dhe PS

Mjedisi ka ulur ne nje tryeze politikane te majte dhe te djathte. Sebashku me perfaqesues te shoqerise civile dhe te diplomateve te huaj, ata jane mbledhur per te krijuar koalicionin kombetar per mbrojtjen e mjedisit. Zv/ministri Taulant Bino tha se kerkohet shume pune per permiresimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.471Z

Vijon fushata e dhurimit të gjakut

Për të shtatin vit radhazi punonjësit e bashkise së Tiranës dhurojne gjak, në ndihme të femijëve talasemikë, të cilët pa këtë element të rëndësishem nuk mund të jetojnë. Kryetari i Bashkise së Tiranes u ben thirjje te gjithe institucioneve te kontribuojne per t&rsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.168Z

Kakavije pakete masash per fluksin

Ne kuader te hyrjes ne fuqi te marreveshjes per levizjen e lire te shtetasve shqiptare ne vendet e zones Shengen edhe efektivat e Drejtorise Rajonale te Kufirit ne Gjriokaster kane nje plan te vecante masash.Sipas zedhenesit te drejtorise rajonale te kufirit ne Gjirokaster Gentian Mullaigjate javeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.624Z

Bojaxhi përuron qëndrën e edukimit për energjinë

Sensibilizmi i te rinjve per mireperdorimin e energjise elektrike do jete qellimi i qendres se edukimit per Energjine te peruruar paraditen e se merkures ne Hidrocentralin e Vaut te Dejes. Qendra e edukimit per energjine ne Vaun e Dejes, eshte konceptuar si nje mjedis shkolle. VAU I DEJËS-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.440Z

Shqipëria, brenda 20 viteve dyfishohet numri i tumoreve

Shqiperia renditet ne listen e vendeve qe kane shifra te larta te pacienteve, qe vuajne nga tumoret. 20 vitet e fundit eshte shtuar ndjeshem numri i pacienteve qe vuajne nga lloje te ndryshme te tumoreve, duke e dyfishuar ate, krahasuar me vitet para '90. Shefi i sherbimit te Onkologjikut ne QSUT, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.963Z

Lypsat sfidojnë të ftohtin, asnjë masë për tu ardhur në ndihmë

Edhe në të ftohtin e dimrit, ata gjendjen po aty, në kryqëzimet kryesore të Tiranës ose afër vendeve më të populluara. Numri i njerëzve në situatë rruge vazhdon të jete shqetësuese. Edhe pse zyrtarisht nuk ka statistika se sa &eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama