Rezultate te kerkimit per termin: +Sepse +Europa

Meta: total 1000 / total_found 4789 / time 0.009 / keyword[0] sepse / docs[0] 196218 / hits[0] 371454 / keyword[1] europa / docs[1] 16331 / hits[1] 23617 /
Pse Rusia synon Shqipërinë? Lobisti italian: Pas 5 vitesh jeni në BE, Putin do
  • 2019-04-04

Pse Rusia synon Shqipërinë? Lobisti italian: Pas 5 vitesh jeni në BE, Putin do

Prej dekadash Shqipëria i ka mbajtur larg interesat ruse nga pasuritë energjetike të vendit, edhe pse ambicia e kompanive ruse për të hyrë në Shqipëri ka ekzistuar prej vitesh. Por, tani duket se ka më shumë se sa thjesht ambicie. Rusia ka nevojë për partnerë. Është normale që përpi

Nëse ikën Basha nga PD, Rama rrëzohet për 3 muaj
  • 2019-03-30

Nëse ikën Basha nga PD, Rama rrëzohet për 3 muaj

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin Kjo javë në News 24 tha se nëse Partia Demokratike ndryshon lidershipin e saj, Rama nuk e ka të gjatë në pushtet. Ngjela tha se nëse PD ndryshon lidershipin, Rama rri vetëm 3 muaj në pushtet. Ju nuk e keni kuptuar që Rama është e keqja më e

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament
  • 2019-03-11

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mos-djegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anë

Brukseli në alarm, Presidenti i PE flet në OKB: Shqipëria drejt luftës civile!
  • 2019-03-02

Brukseli në alarm, Presidenti i PE flet në OKB: Shqipëria drejt luftës civile!

Kriza politike në Shqipëri duket se shqetëson jo pak Brukselin zyrtar. Pavarësisht deklaratave të eurodeputetit Knut Fleckenstein gjatë vizitës së delegacionit me 7 anëtarë të PE-së, se ka ardhur koha që Shqipëria të zgjidhë vetë krizën, në BE është ndezur alarmi për situatën

Kriza politike/ Europa dorëzohet: Erdhi koha ti zgjidhni vetë problemet!
  • 2019-02-28

Kriza politike/ Europa dorëzohet: Erdhi koha ti zgjidhni vetë problemet!

Raportuesi për Shqipërinë në BE, eurodeputeti Knut Fleckenstein ishte i ashpër në qëndrimin e tij për krizën politike në Shqipëri. I pyetur nga gazetari Muhamed Veliu nëse Be do të ndërhyjë për të zgjidhur situatën e tensionuar politike që ka mbërthyer Shqipërinë, ai tha jo. P

Piatek, polaku që po sfidon Messin
  • 2019-02-23

Piatek, polaku që po sfidon Messin

Krzysztof Piatek është njeriu i momentit në Itali dhe jo vetëm. Statistikat e bomberit polak në këtë sezon janë aq të frikshme saqë vetëm Lionel Messi ka bërë më mirë se ai. Në korrik 2018 Genoa bleu një djalosh të ri, Krzysztof Piatek, nga Cracovia polake, për 4 milionë euro. 23