Rezultate te kerkimit per termin: +Sepse +Islami

Meta: total 1000 / total_found 1876 / time 0.006 / keyword[0] sepse / docs[0] 189867 / hits[0] 360406 / keyword[1] islami / docs[1] 6410 / hits[1] 13906 /
TERRORI DHE FEJA ISLAME
  • 2017-05-29

TERRORI DHE FEJA ISLAME

Një  javë tjetër terrori: në Mançester, një atentator britanik me origjinë nga Libia, vret në emër të “Shtetit Islamik” fëmijë dhe të rinj – në afërsi të Kajros ekstremistë islamikë vranë të premten më shumë se 24 të krishterë koptikë. Kurse në Ditën e 

No Pic available
  • 2017-05-17

Liria e fesë, Shaheed: Shqetësuese, financimet e huaja pa ditur burimet

Shqipëria ndodhet përpara disa sfidave përsa  i përket lirisë së fesë dhe sundimit të ligjit për sigurinë e vendit nga ekstremizmi. Raportuesi i OKB, Ahmed Shaheed vlerëson bashkejetesën fetare por deklaron se shqetësim mbetet verifikimi i burimit të financimeve të huaja. Madje a

No Pic available
  • 2017-05-16

Rama flet për krizën politike pas takimit me Yee: Basha e rregulloi me një raport mjekësor

Kryeministri Rama ka folur ditën e sotme për herë të parë për ngërçin politik pas takimit 80 minutësh me zv/ndihmës-sekretarin amerikan të Shtetit, Yee. Rama tha se PD-ja po qëndron larg zgjedhjeve pasi ka frikë nga drejtësia.  Sipas tij, kreu i PD-së sot i ka shpëtuar drejtësisë

No Pic available
  • 2017-04-26

Policia procedon penalisht Lulzim Bashën dhe 12 deputetë

Një ditë pas protestës së opozitës, e cila bllokoi 5 pika kryesore të akseve rrugore në vend, ka nisur procedimi penal për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe 12 deputetë të selisë blu. Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të qarkullimit, sepse dje në orën 11:

No Pic available
  • 2017-04-11

Çfarë pashë të shtunën në mbrëmje brenda çadrës

Nga Bedri Islami Të shtunën në mbrëmje isha në Tiranë. Nuk e di se cili nga miqtë e mi tha se do të ishte bukur nëse gjenim kohë dhe shkonim deri tek çadra në mesin e bulevardit, të cilën dikush synon ta quajë si çadrën e lirisë e dikush tjetër si vatra ku përmes tendës kërkon

Ruzhdi Keraj, një rrëfim për dashurinë e pamundur
  • 2017-04-03

Ruzhdi Keraj, një rrëfim për dashurinë e pamundur

Copëza nga ditari I një liceisti është libri me kujtime i artistit Ruzhdi Keraj. Një përmbledhje shkrimesh, të shkruara herët, në formën e një ditari, që sot na njeh me protagonist të rëndësishëm të artit shqiptar, parë me sytë e një liceisti. Me parathënie nga Zhani Ciko, libri

No Pic available
  • 2017-03-29

Nga Dritan Hila / Hoxha i Librazhdit dhe puritanët e Tiranës

Në vitin 1936, Indro Montanelli ishte ende një i ri entuziast që besonte tek fashizmi, dhe ndoqi udhën e kolonizatorëve italianë të Afrikës. Nuk do të jemi kurrë dominues, nëse nuk do të kemi të ngulitur në mendje superioritetin tonë racor. Me të zinjtë nuk mund të ketë vëllazër