Rezultate te kerkimit per termin: +Sepse +Islami

Meta: total 1000 / total_found 1899 / time 0.006 / keyword[0] sepse / docs[0] 196218 / hits[0] 371454 / keyword[1] islami / docs[1] 6466 / hits[1] 13983 /
PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË
  • 2019-02-13

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË

Nga Spartak NGJELA Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur këta janë sot në kulmin e suksesit të tyre historik. Dobësimi i Serbisë është mision historik i shq

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË
  • 2019-01-17

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË

Nga: Christoph Hasselbach Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë forcuar partitë që e refuzojnë BE siç është sot. Por jo në çdo gjë këto partitë antieuropiane janë të një mendimi. Gjermani – Alternativa për Gjerma

No Pic available
  • 2018-12-19

Ali Demi, muajt e fundit të jetës së një heroi (FOTO)

Ali Demi, (1918-1943) ky bir i Çamërisë martire, ishte një nga heronjtë që spikati në luftën për çlirimit të Shqipërisë nga zgjedha fashiste, për krijimin e një Shqipërie të lirë, republikane e demokratiike. I ikur për studime që fëmijë në Konviktin Çamëria të Sarandës, m

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën
  • 2018-09-07

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën

Intervistoi Beti Njuma & Alda Bardhyli Ka rëndësi gjithmonë fillimi në jetë. Le ta nisim bisedën nga fëmijëria juaj. Jeni rritur në një ambient ku flitej shqip dhe serbisht, më pas jeni shkolluar në anglisht, shpërngulja e familjes në Meksikë ju  njohu me spanjishten Si ka ndik

KRIZA E TURQISË KA MËRZITUR KORRUPSIONIN RAMA-BERISHA
  • 2018-08-16

KRIZA E TURQISË KA MËRZITUR KORRUPSIONIN RAMA-BERISHA

Spartak Ngjela Kriza e rëndë financiare e Turqisë ka mërzitur korrupsionin e lartë shtetëror Rama-Berisha. Pritni se ka ende edhe më. Nuk është vetëm Lira Turke që do të bjerë të poshtë, por është dhe vetë Erdogani. Rama po pëson fatin e Ramiz Alisë, por nuk ka një Sali që ta

No Pic available
  • 2018-08-11

Milan Kundera: Komunizmi më mësoi ndjenjën e humorit

Philip Roth në një bashkëbisedim me Milan Kunderën mbi fatet e Europës, fundin e botës, vdekjen, librat dhe erosin 30 Nëntor, 1980 Nga Filip Roth Kjo intervistë është përmbledhje e dy bisedave që kam bërë me Milan Kunderën pas leximit të një dorëshkrimi të përkthyer të librit t

ANTISEMITIZMI NË EUROPË NUK ËSHTË I IMPORTUAR
  • 2018-04-02

ANTISEMITIZMI NË EUROPË NUK ËSHTË I IMPORTUAR

Në debatin për islamin në Gjermani ka një kausalitet të çuditshëm. Sa herë që politikanët bavarezë bëjnë të ditur, se islami nuk i përket Gjermanisë, shfaqet në fjalimet e tyre më shpesh fjalia e ndikimit të krishterë-hebraik” apo tradita. Në të njëjtën kohë nuk pëmen