Rezultate te kerkimit per termin: +Sepse

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.364Z

Vasili: Shkollëpakti shkriu ministritë sepse dështuan

Ish-kreu i LSI-së, Petrit Vasili, aktualisht kreu i grupit parlamentar të kësaj force politike ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për shkrirjen e disa ministrive. Me anë të një mesazhi në faqen e tij të Facebook-ut Vasili theksoi me ironi se në krye të qeverisë turist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.594Z

Fituam sepse Humbëm!

Nga Av. Idajet BeqiriJemi një vend interesant, me njerëz vërtetë interesantë, që gjithçkaje në këtë jetë u japim ngjyrime interesante. Normalitetin nuk e kemi njohur dhe nuk duam ende ta njohim. Anormaliteti, kontraversiteti janë pjesa përbërëse e jetës sonë. Për fatin e keq, klasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.901Z

Filip Roth: "Jetoj sepse shkruaj"

Filip Roth, tanimë 76 vjeç (ka lindur në Newark, Nju Xhersi, në mars të vitit 1933) shkruan prej më shumë se 50 vjetësh. Librat e tij kanë qenë subjekte të disa filmave, mes të cilëve përmendim "Njolla njerëzore" me Nikol Kidmanin dhe "Elegji" me Penelop Kruz. Megjithatë, në rrjedh�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.376Z

Diskriminohet sepse është shqiptare

Brescia, 26 tetor 2011, NOA/ Arjola Ymeraj- Një vajzë shqiptare e cila jeton në Itali prej më se 10 vitesh, gjendet në vështirësi pasi i mohohen një sërë vendesh pune edhe kur ato janë për ti shërbyer shtetit fqinj. Është kjo historia e hidhur e një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.550Z

Nuk ka punë sepse nuk ka punë!

Nga Artan Fuga Nuk ka kuptim të bëhen panaire punësimi dhe përfundimi të jetë : Ka vende pune për specialistë shumë të kualifikuar! Por, nuk ka specialistë. Çdo sociolog i punës do të vinte buzën në gaz me hidhërim prej këtij konstatimi sa naiv, aq edhe propagandistik. Sigurisht q�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.481Z

Fituam, sepse Humbëm!

Edhe Bullgaria, e cila ka qenë Lindje, si ne, me gjithë se ka 10 milionë zgjedhës, për dy ditë nxori rezultatin e zgjedhjeve, humbësi i dha dorën e fitores fituesit, dhe vazhdon normalisht puna për reformat dhe integrimin e plotë në BE, anëtare e së cilës është Nga Idajet Beqiri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.564Z

Te gjithe vijne ne Frankfurt, sepse...

Nga Gabriela Schaaf* Edhe pse te gjithe flasin per Kinen, e ftuara e nderit ne Panairin e Librit ne Frankfurt nuk ishte tema e vetme e rendesishme. Sektori i librave ka shqetesime te tjera. "Everybody comes to Frankfurt, because everbody comes to Frankfurt" - "Te gjithe vijne ne Frankfurt, sepse te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama