Rezultate te kerkimit per termin: +Serbt

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Serbt votojn n Leposaviq

Ministri serb pr Kosovn, Goran Bogdanovic, tha t dieln se procesi zgjedhor n Leposaviq ka drguar mesazhin e qart se serbt e Kosovs vazhdojn t besojn n institucionet e Republiks s Serbis. Un pres q t zgjedhurit e rinj n mnyr demokratike, t punojn pr mirqenien e qytetarve t cilt jetojn ktu, Bogdanovi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Haga, smund t`i shfajsoj Serbt!

Vendimi i gjykats botrore, q mundohet t nxjerr t pafajshm Serbt pr vrasjet n Bosnje, sht nj mohim. Vendimi i dhn m 26 Shkurt nga ICJ (Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis) kundrejt padis q Bosnje Hercegovina kishtepr Serbt ka qen nj gjykim inn petkun e marrveshjes. Edhe pse mund tu jepet dicka kurbanve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.334Z

`presin shqiptart dhe serbt nga takimi i KS-s?

Shqiptart e Kosovs presin q me takimin e sotm t Kshillit t Sigurimit, ku i drguari i Organizats s Kombeve t Bashkuara pr statusin, Martti Ahtisaari, do t paraqes propozimin pr pavarsi t mbikqyrur pr Kosovn, do t hapet rruga e jetsimit t ktij plani. Megjithat, ndr qytetar ekziston frika se hezitimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.339Z

Negociatat;dush i ftoht pr kosovart e i nxeht pr serbt

Kosova pas shum prpjekjeve t saj t mdha dhe pas angazhimeve t bashksis ndrkombtare n lidhje me zgjidhjen e statusit t saj ,si duket tani ka hyr n nj kapitull t trishtuar t historis s saj m t re .Kjo vjen si rezultat i dembelis s elits politike kosovare, i krenaris dhe etjes ruse si dhe i shfren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Skenari i Serbis, lypen sa me shum aktor

Katr vjet me par, ishin po serbt dhe po t Mitrovics veriore q nxitn trazirat me t mdha n Kosovn e pas lufts. Sot, pas katr viteve, jan po serbt q tentojn t prsrisin t njjtin skenar, por n Kosovn e pavarur. Qllimi sht i njjt dhe protagonistt e ngjarjeve jan po t njjtit. Serbt, si edhe m 17 mars t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Rama: I refuzuam serbt

Tiran (start)- Kryeprokurorja Ina Rama, ka reaguar sot lidhur me krkesn e prokurorve serb pr krimet e lufts pr t zhvilluar hetime n Shqipri. Sipas kryeprokurores Rama, refuzimi i krkess s prokurorve serb shtn prputhje me normal ligjore dhe sipas saj, nj vendim i till nuk sht aspak i nxituar. Beograd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

E gjora Serbi - kaq afr Rusis dhe kaq larg BE-s

Un nuk mund tju parashikoj veprimet e Rusis. Ajo sht nj rebus i mbshtjell n mister brenda nj enigme, ka thn n vitin 1939 Uinston rill. Edhe pas afr 70 viteve, Rusia vazhdon t sillet njsoj, mistershm brenda ktij rebusi pa e ditur, se far krkon t arrij n shekullin XXI, apo cilat jan synimet e saj poli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama