Rezultate te kerkimit per termin: +Serbe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.681Z

Kthehet Lista Serbe

Përfaqësues të Listës Serbe, të cilët që gati tre muaj kanë bojkotuar institucionet e Kosovës, kanë marrë vendim që të kthehen në parlament dhe qeveri të vendit, shkruan, njofton kjo listë përmes një kumtese për media, transmeton zeri.info. Sipas këtij njoftimi, Lista Serbe ka ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.786Z

Rikthehen produktet serbe

Mediat serbe shkruajnë se brenda javës së ardhshme, mallrat nga Serbia do të hyjnë në Kosovë vetëm përmes hyrjes 3, në Merdar. Kompanitë serbe mezi po e presin rikthimin e tyre në tregun kosovar. Komuniteti i biznesit në Kosovë kërkon kontroll të rreptë të kufirit dhe forcim të ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.988Z

Mberrin Kombetarja Serbe

brbrMberrin ne Tirane kombetarja e Serbise e cila do te perballet neser mbrema ne Elbasan Arena me perfaqesuesen shqiptare Delegacioni i Federates Serbe te Futbollit eshte nisur nga Beogradi rreth ores 1645 Avioni zbriti ne oren 1750 te pasdites ne aeroportin Nene Tereza Ata u priten ne aeroport ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.140Z

Lista Serbe drejt ndarjes!

Transformimi i Listës Serbe nga një iniciativë qytetare në parti politike, e ka vënë para përçarjes këtë subjekt politik që përfaqëson komunitetin serb të Kosovës në institucionet e vendit. Dy përfaqësues të kësaj Liste, Slavko Simiq dhe Aleksandar Jabllanoviq, secili veç e veç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.885Z

Serbe apo boshnjake

Debati Historianet e Fierit kundershtojne kombesine e serbeve te Rrethlibofshes. Sipas historianeve ata njihen si boshnjake pavaresisht veteshpalljes se tyre te fundit si serbe. Nuri Plaku specialist i historise prane muzeut historik te Fierit tha dje se disa lagje ne tre komuna te Rrethit te Fieri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.020Z

Pezullohen 100 police serbe

Sherbimi Policor i Kosoves ka pezulluar nga puna rreth 100 police serbe te rajonit te Gjilanit, te cilet per tre dite rresht nuk u paraqiten ne vendet e tyre te punes. Policet serbe kane nderprere bashkepunimin me koleget e tyre shqiptare dhe kane thene se do te ju binden vetem urdhrave te UNMIK-ut.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.141Z

Skandal me tifozet serbe

brbrTifozet serbe vijojne te jene problematike dhe raciste te pandreqshem sidomos kur behet fjale per raportet ne Shqiptaret Thirrjet e turpshme raciste ndaj Shqiperise dhe shqiptareve te 14 tetorit te vitit te kaluar ne stadiumin e Beogradit jane perseritur serish edhe pse ne minutash dhe intensit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama