Rezultate te kerkimit per termin: +Serbet +Jo

Meta: total 1000 / total_found 2720 / time 0.001 / keyword[0] serbet / docs[0] 2720 / hits[0] 4412 /
No Pic available
  • 2017-04-05

Vulin: Thaçi nuk ka arsye ta padisë Serbinë

Ministri i Punës në Serbi, Aleksandar Vulin, tha sot se deklarata Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi se do të padisë Serbinë për gjenocid është një përpjekje për t`i uzurpuar serbët dhe Serbinë. Ai bëri thirrje që serbet të qëndrojnë të qetë në mënyrë që mos të bëhen p

Berisha pranon se ishte ai personalisht si president që drejtoi furnizimin me naftë të Milosheviçit: Qeveria ishte kundër embargos ndaj ish-Jugosllavisë
  • 2017-02-16

Berisha pranon se ishte ai personalisht si president që drejtoi furnizimin me naftë të Milosheviçit: Qeveria ishte kundër embargos ndaj ish-Jugosllavisë

Ka ndodhur ajo që nuk mendohej. Sali Berisha ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Republikës ka pranuar publikisht se qeveria shqiptare ka qenë kundër embargos së naftës që OKB-ja ja kishte vendosur Jugosllavisë së cunguar të Sllobodan Milosheviçit. Duke pranuar njeheresh se firma &#

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Pse nuk ndryshon Serbia
  • 2017-02-13

Pse nuk ndryshon Serbia

Nga Ali Mehmeti Pas përfundimit të luftërave të fundit në ish Jugosllavi në vitin 1999 të shkaktuar nga hegjemonizmi serb, ardhjes së Zoran Gjingjiqit në pushtet në Serbi dhe sidomos pas shkuarjes së Millosheviqit para Gjykatës Ndërkombëtare për Krime Lufte në Hagë në vitin 200

Kurti Mitrovica eshte e ndare nga ura jo nga muri
  • 2017-02-09

Kurti Mitrovica eshte e ndare nga ura jo nga muri

p styletext-align justifyDeputeti i Levizjes Vetevendosje Albin Kurti ka folur per rrezimin e murit ne Mitrovice per te cilin ka thene se ishte ne forme te perdes se teatrit derisa qytetaret e ketij qyteti i ka quajtur shikues te ketij teatribrbr p styletext-align justifyIsh-lideri i VV-se ka thene

Muri i Mitrovices do te prishet
  • 2017-02-04

Muri i Mitrovices do te prishet

brbrMuri i ngritur nga serbet ne veri te Mitrovices qe solli rritjen e tensioneve mes Kosoves e Serbise do te shembet brenda kesaj fundjave Kryeministri Mustafa se bashku me Ministrin e Ambientit Shala dhe kreun e Mitrovices se veriut Rakic ne prani te ambasadorit amerikan Delawie kane firmosur nje

Media serbe sulmon Ramen
  • 2017-02-04

Media serbe sulmon Ramen

brbrMedia serbe sulmon kryeministrin shqiptar Edi Rama Gazeta Kurir ne kryeartikullin e kesaj te shtune shkruan Edi Rama kercenon me lufte serbe do tju shkelim ne qofte se vetem nje centimeter do te hyni ne Kosove br Gazeta i referohet nje deklarate te bere pak dite me pare nga kryeministri shqiptar