Rezultate te kerkimit per termin: +Serbet

Total: 2801
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.728Z

Serbet te percare rreth zgjedhjeve

Nga Express me 17 nentor 2010 ne ora 1946 Sekretari shteteror ne Ministrine per Kosoven prane Qeverise se Serbise Oliver Ivanoviq ka thene se qendrimi i Serbise eshte faktor i vetem vendimtar per shkak te te cilit serbet e veriut nuk deshirojne te marrin pjese ne zgjedhjet e jashtezakonshme. Ser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.294Z

Zanfina Ismajli pershendet Serbet

0 brbr brbrMotra e Adelina Ismajlit Zanfina gjate nje prononcimi per Zhurma Show ka komentuar ndeshjen e futbollit Serbi 8211 Shqiperibrbr brbrZanfina e ka vleresuar shume gjestin e ngritjes se dronit ne stadiumin e 8220Partizanit8221 te Beograditbr Ajo i ka pershendetur Serbet ne kete menyre duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.817Z

Serbet Kuvendi Komunal Jo zgjedhjeve

Keshilltaret e te ashtuquajturit Kuvend Komunal i Mitrovices ne veri kane ftuar serbet e ketij qyteti por edhe te mbare Kosoves te mos dalin ne zgjedhjet e 12 dhjetorit. Ne nje deklarate te perbashket ata kane ftuar serbet ne veri dhe jug te Kosoves qe te mos marrin pjese ne zgjedhjet sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.975Z

Serbet protestojne kunder EULEX

Serbet vene serish EULEX-in ne shenjester te protestave. Rreth 500 persona bllokuan sot per nje ore rrugen kryesore ne Zubin Potok, drejt kufirit Kosove-Serbi, perkatesisht ne piken kufitare 31. Protestuesit shprehen pakenaqesi per kontrollin e automjeteve dhe dokumentacioneve ne pikat ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.871Z

Gracanice, serbet nuk do bojkotojne zgjedhjet

Serbet e komunes se Gracanices, shprehen te gatshem per te marre pjese ne zgjedhjet lokale te 15 nentorit. “Si jo, do te dalim ne zgjedhje. Mendoj se serbet duhet te inkuadrohen ne jeten politike, ne menyre qe t'ju garantohen te drejtat e tyre", shprehet Nenad Zhivkovic. Nderko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.631Z

Serbet nderpresin protestat ne Mitrovice

Situata sot ne veri te Mitrovices eshte e qete. Serbet u kane dhene fund protestave dyjavore, kunder rindertimit te shtepive te shqiptareve ne lagjen Kroi i Vitakut. Vendimi sipas nje perfaqesuesi serb, eshte marre pas nje marreveshjeje me UNMIK-un dhe EULEX-in per t’u lejuar edhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.754Z

Serbet ftojne per bojkotim te institucioneve

Ndersa qeveria dhe prania nderkombetare ne Kosove vazhdojne t'i ftojne serbet qe te integrohen ne jeten institucionale, serbet e pjeses veriore bejne thirrje per bojkot te teresishem te institucioneve te Kosoves. Njeheresh, drejtues te strukturave paralele ne veri i kane derguar mesazhe edhe EULEX-i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama