Rezultate te kerkimit per termin: +Serbin

Total: 8340
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.446Z

BE-ja kritikon Serbinë

Parada gay solli kritika nga Bashkimi Evropian për Serbinë. Përkundër faktit që u anulua, megjithatë aktivistët dolën në orën 23:00 për të shprehur pakënaqësinë e tyre dhe në një shëtitje, nga Qeveria e deri te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.870Z

Tahiri: Kosova jo dialog politik me Serbinë

PRISHTINË- Shefja e Delegacionit kosovar në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka përsëritur qëndrimin e Qeverisë së Kosovës, se dialogu që po zhvillohet me Serbinë është teknik dhe ka hedhur poshtë mundësin e shëndrrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.168Z

Demarkacioni me Serbinë, veprim strategjik i Thaçit

Pas debatit në Kuvend për demarkacionin me Malin e Zi, deputetët me insistimin e zëvendëskryeministrit Thaçi miratuan edhe nisjen e demarkacionit me Serbinë sipas Kushtetutës së vitit 1974. Por, për diplomatë të huaj, të cilët h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.333Z

Jelko Kacin: Kosova mbetet kusht për Serbinë

PRISHTINË- Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë Jelko Kacin, deklaroi se vendimi për anëtarësim në BE për Serbinë është i bazuar në një marrëveshje ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.“Kjo shënon p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.722Z

Adem Jashari nuk do të bisedonte me Serbinë

Ish-themeluesi i UÇK-së dhe njëri nga prijësit e saj gjatë luftës, Rexhep Selimi, në intervistën e tij për emisionin “Press-ing”, të transmetuar të shtunën mbrëma në KTV, pjesën e dytë të të cil&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.038Z

Pack: Referendumi do ta pengoj Serbinë

BEOGRAD-Eurodeputetja Doris Pack ka thënë se mbajtja e referendumit në komunat me shumicë serbe, në veri të Kosovës, do të ketë pasoja negative për integrimin e Serbisë në Bashkimin Evropian. Pack u shpreh për numrin e sotëm t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.169Z

Bisedimet me Serbinë, kërkohet një Rezolutë

PRISHTINE-Kuvendi i Kosovës duhet te përcaktojë kornizat e bisedimeve të ardhshme me Serbinë, thonë partitë opozitare ne Prishtine. Roli aktiv i Kuvendit në bisedime, mbështetet edhe nga kryeparlamentari Jakup Krasniqi, i cili kërkon që të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama