Rezultate te kerkimit per termin: +Serbine +Bosnjen +Malin

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.786Z

Sllovenia: BE te ndihmoje Shqiperine dhe Bosnjen

Ministri i Jashtem slloven, Samuel Zhbogar u ka bere thirrje vendeve te BE-se qe te ndihmojne Shqiperine dhe Bosnjen qe edhe ato te perfitojne heqjen e regjimit te vizave. Sipas Zhbogar, vendimi i BE per heqjen e vizave vetem per Serbine, Malin e Zi dhe Maqedonine ka shkaktuar efekte ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.309Z

“Vizat”, PE voton liberalizimin

Parlamenti Europian miratoi me shumice votash amendamentet per Liberalizimin e Vizave me Serbine, Malin e Zi dhe Maqedonine, si dhe deklaraten e perbashket te Komisionit dhe Keshillit Europian.(UPDATE) Prezantuar nga  Raportuesja Tanja Fajon kjo deklarate shpreh mbeshtetjen e thelle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.941Z

"Vizat", Fajon: Shume pune per standartet

Raportuesja e Parlamentit Evropian per liberalizimin e regjimit te vizave per Ballkanin Perendimor pershendeti rekomandimin e Komisionit qe Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia te vendosen ne listen e bardhe te Shengenit. “Jam e shqetesuar qe shumica e çeshtjeve te pazgjidhura kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.967Z

Shqiperia, pa viza ne fillim te 2010

Eshte miratuar me 60 vota pro, ne Keshillin e Parlamentit Evropian, per pune te jashtme dhe politike, perfshirja e Shqiperise dhe Bosnjes ne listen e vendeve perfituese te procesit te liberalizimit te vizave, qe do te nise vitin e ardhshem. Keshilli i Parlamentit Evropian vendosi mbreme qe ne propoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.792Z

"Ne BE nga viti 2015-2020"

Gazeta prestigjioze "Financial Times" shkruan ne nje artikull te saj, per procesin e integrimit te vendeve te Ballkani Perendimor ne BE se, Shqiperia mund te anetaresohet ne Bashkim Evropian ne periudhen nga viti 2015-te deri ne 2020-en, se bashku me Maqedonine, Bosnje - Hercegovinen, Malin e Zi dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.288Z

"Vizat", PE: Permbushni kriteret e udherrefyesit

Parlamenti Europian miratoi me shumice votash amendamentet per Liberalizimin e Vizave me Serbine, Malin e Zi dhe Maqedonine, si dhe deklaraten e perbashket te Komisionit dhe Keshillit Europian. Prezantuar nga Raportuesja Tanja Fajon kjo deklarate shpreh mbeshtetjen e thelle te Unionit per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.884Z

Projekti CARDS rajonal

Objektivi paresor i ndihmes se Bashkimit Evropian per vendet e rajonit te Ballkanit perendimor eshte mbeshtetja e procesit te stabilizim-asocimit. Ne kete kuader, Programi CARDS rajonal ofron mbeshtetje per Shqiperine, Bosnjen dhe Hercegovinen, Kroacine, Kosoven, Serbine e Malin e Zi dhe ish-Republi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama