Rezultate te kerkimit per termin: +Serbine

Meta: total 1000 / total_found 3379 / time 0.001 / keyword[0] serbine / docs[0] 3379 / hits[0] 5122 /
Skënderbeu nuk reziston, bie 3-1 në Kiev
  • 2017-09-14

Skënderbeu nuk reziston, bie 3-1 në Kiev

Vetëm 45 minuta arriti të rezistonte madje edhe të shkëlqente në fushë Skënderbeu i cili pas 90 minutave largohet me humbjen 3-1 me Dynamo Kiev në ndeshjen e parë të Europa League të vlefshme për grupin B. Korçarët impresionuan në pjesën e parë duke e mbyllur në avantazh 1-0 pas nj

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat
  • 2017-02-20

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi eshte ceshtje e brendshme e Kosoves dhe shpreson qe Kuvendi ne ditet e ardhme do te ratifikoje demarkacionin kurse Brukseli te levize sa i perket liberalizimit te vizavebrbr p styletext-a

Meta pret Veselin Mbeshtesim integrimin europian te Kosoves
  • 2017-02-20

Meta pret Veselin Mbeshtesim integrimin europian te Kosoves

brbrKryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri veseli po zhvillon sot nje vizite zyrtare ne Shqiperibrbr brbrAi e nisi viziten e tij me takimin me Kryetarin e Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta Pas takimit Kryetari i Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta dhe Kryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli dhane nje

Ministrja Kodheli merr pjese ne takimin e Ministerialin e Mbrojtjes te NATO-s
  • 2017-02-15

Ministrja Kodheli merr pjese ne takimin e Ministerialin e Mbrojtjes te NATO-s

brbrMinistrja e Mbrojtjes  Mimi Kodheli po merr pjese ne Ministerialin e Mbrojtjes te NATO-s qe po zhvillohet ne seline e NATO-s Bruksel ne datat 15-16 shkurtbrbr brbrNe diten e pare te takimit ministrat e Mbrojtjes te NATO-s trajtuan dhe moren vendime mbi forcimin e mbrojtjes kolektive te Aleanc

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

Analiza e DW  A ka Kosova perspektive serioze evropiane
  • 2017-02-10

Analiza e DW A ka Kosova perspektive serioze evropiane

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka biseduar keto dite me kreret e Bashkimit Evropian per perspektiven evropiane te Kosoves 8211 ne nje periudhe kur ajo po perballet me sfida te shumta Presidentin e Kosoves e kane pritur ne seline e BE edhe presidenti i Keshillit te Evropes

Serbia 8220terbohet8221 nga deklaratat e Hashim Thacit
  • 2017-01-30

Serbia 8220terbohet8221 nga deklaratat e Hashim Thacit

p styletext-align justifyDeklarata e preisdentit Thaci ne intervisten me Deutsche Wellen se 8220Serbia po armatose serbet ne veri te Kosoves8221 ka ngritur tensionet ne Beograd Presidenti tha se 8220Serbia po pergatite ne veri te Kosoves nje skenar te ngjashem me ate te Krimese dhe se ne veri jane f