Rezultate te kerkimit per termin: +Serbise

Meta: total 1000 / total_found 5753 / time 0.002 / keyword[0] serbise / docs[0] 5753 / hits[0] 11084 /
No Pic available
  • 2018-08-04

Ndarja e Kosovës, përplasje Berisha-Thaçi. Akuza për tradhti e tregti me Serbinë

Teksa mediat kosovare po provojnë se ristrukturimi i kufijve me Serbinë nuk është më thjesht një tezë e pavend, në debatin e ashpër për këtë çështje është përfshirë sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka pritur në zyrën e tij një delegacion të Luginës së preshevës

No Pic available
  • 2017-09-16

Ushtria e Kosovës, NATO: Nuk ka marrëveshje me Serbinë

Në një konferencë për mediat, kryetari i Komitetit Ushtarak të NATO-s, Petr Pavel, tha se krijimi i ushtrisë së Kosovës është një e drejtë e vendit por duhet të bëhet në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet në fuqi. Në lidhje me antarësimet e reja në Aleancën e Atlantikut të Ve

Mbërrijnë në Durrës kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, priten nga Rama
  • 2017-08-26

Mbërrijnë në Durrës kryeministrat e Ballkanit Perëndimor, priten nga Rama

Rama me kryeministren e Serbise Kryeministrat e Ballkanit perëndimor kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në Durrës, tek vilat qeveritare ku do të zhvillohet një takim informal. Kryeministri Edi Rama ka pritur me radhë delegacionet e të ftuarve në këtë takim. Në fokus te takimit është r

No Pic available
  • 2017-07-30

Berisha zbulon prapaskenat: Kush po e hedh Ballist Morinën në duart e çetnikëve serbë

TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një statusi në Facebook pas vendimit të Gjykatës së Dubrovnikut në Kroaci për të ekstraduar drejt Serbisë Ballist Morinën. Berisha e quan Morinën yllin e tifozërisë shqiptare dhe të burgosurin politik numër një i Ballkan

MARTESA ME INTERES E SERBISE ME BE
  • 2017-03-05

MARTESA ME INTERES E SERBISE ME BE

Negociatat e Serbisë me Bashkimin Europian ecin ngadalë. Beogradi lëvdon veten, ndërsa BE shprehet e përmbajtur. Në këtë kontekst e ngarkuara e BE-së për politikën e Jashtme, Mogherini viziton Beogradin. Zyrtarisht qëndrimi i Serbisë i përgjigjet politikës së BE-së. “Duam ta

Bushati Dialogu Kosove-Serbi te rivleresohet
  • 2017-02-18

Bushati Dialogu Kosove-Serbi te rivleresohet

brbrMinistri i Puneve te Jashtme Ditmir Bushati ne nje interviste per Zerin e Amerikes tha se Kosova gjate ketyre 9 viteve ka bere hapa perpara drejt procesit te shtetndertimit demokratik dhe fitimit te subjektivitetit juridiko-nderkombetar ne rast se do ti referohemi njohjeve nderkombetarebrbr brbr

No Pic available
  • 2017-02-18

Union doganor ne Ballkan Vucic E kam diskutuar edhe me Ramen

brbrKryeministri serb Aleksander Vucic kerkon nje bashkim doganor te vendeve te Ballkanit Perendimor Kete ide per te cilen ka biseduar me heret edhe me kryeministrin Edi Rama ai ia paraqiti kancelarit austriak Christian Kern me te cilin zhvilloi nje takim dhe nje konference per shtyp ne Beograd kete