Rezultate te kerkimit per termin: +Serbobran

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] serbobran / docs[0] 6 / hits[0] 10 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Ballkani Perëndimor në shënjestër të propagandës ruse kundër BE-së
  • 2015-12-12

Ballkani Perëndimor në shënjestër të propagandës ruse kundër BE-së

Mbyllja e agjencisë serbe të lajmeve “Tanjug”, po ndihmon Rusinë që t’i promovojë ndjenjat kundër BE-së në Ballkanin Perëndimor. Kështu fillon një analizë e publikuar në portalin “EUobserver”, që flet

No Pic available
  • 2015-12-09

Beogradi: Sulmet në Kosovë të kryera nga terroristë shqiptarë

Autoritetet serbe akuzojnë shqiptarët për sulmet ndaj serbëve në Gorazhdevc dhe Serbobran. Hetimet vazhdojnë. Nuk dihen as dorasit dhe as motivet. Ato mendojnë se pas këtyre sulmeve qëndrojnë “ekstremistët terroristë”. “Sulmi në Gorazhdevc është sulm kundër të gjit

“Fajtorët” e moszbardhjes së incidenteve
  • 2015-12-09

“Fajtorët” e moszbardhjes së incidenteve

Incidentet e fundit në rajonin e Pejës, përkatësisht në fshatin Gorazhdec të kësaj komune, si dhe ai në Serbobran të komunës së Istogut, kanë nxitur një diskurs akuzues të përfaqësuesve serbë në institucionet e

Këto qytete të Kosovës do të mbesin nesër pa rrymë
  • 2015-12-09

Këto qytete të Kosovës do të mbesin nesër pa rrymë

KEDS njofton se nesër në disa lokacione në Kosovë do të kryejë punime me qëllim të mirëmbajtjes së rrjetit. Përmes një komunikate për media, KEDS njofton se në cilat vende do të ketë ndërprerje të energjisë

Arrestohen dy të dyshuarve për vjedhje të rënda në Istog
  • 2014-05-08

Arrestohen dy të dyshuarve për vjedhje të rënda në Istog

 Policia e Kosovës në Istog, ka arrestuar të dyshuarit Qerim Ll. (1995) dhe Arnit Gj. (1993) të cilët në lokacionet Tomoc, Dobrushë, Gurrakoc dhe Serbobran të komunës Istog , kishin kryer disa raste të vjedhjeve dhe dëmtim të pasuris&e