Rezultate te kerkimit per termin: +Serena

Total: 408
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.050Z

Serena Uiliams fiton Uimbldonin

Tenistja amerikane Serena Uiliams ka triumfuar në turneun e Uimbldonit pasi që në finale ka mundur motrën më të moshuar Venus Uilimas 2 : 0 (7:6, 6:2). Ky është titulli i tretë i Serena Uiliamsit në Uimbldon. Për fitoren në Uimbldon Serena Uiliams ka marrë 850 mijë funta.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.634Z

Eleminohet Serena Willimas

Serena Williams është eleminuar nga Grand Slemi i parë i sezonit në tenis, në “Australian Open”.Amerikania u mposht në çerekfinale nga Sloane Stephenes.Serena fitoi setin e parë 6-3, por pas një dëmtimi humbi setet në vijim dhe t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.948Z

Tenis Serena kunder Venus

Gjysemfinalja e tenisit qe po zhvillohet ne Dubai do diskutohet midis dy motrave Williams. Numri 1 i renditjes boterore Serena mundi ne cerek finale Ivanovic, nderkohe qe motra e saj Venus, eliminoi rusen Dementieva. Kjo nuk eshte hera e pare qe dy motrat Williams ndeshen midis njera-tjetres. Ne 10

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.111Z

Serena tregon linjat

Emrave të famshëm që kanë zgjedhur ujërat e Mesdheut për të kaluar disa ditë pushime u është bashkuar edhe Serena Williams. Tenistja amerikane postoi në rrjetet sociale disa shkrepje duke marrë rreze dielli në brigjet e Kroaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.933Z

Serena Uilliams fiton medaljen e artë

Gazeta ShqipAmerikania Serena Uilliams ka fituar medaljen e artë olimpike, duke mposhtur në finale tenisten ruse, Maria Sharapova, me rezultat 6-0, 6-1. Tenistja ruse ishte viktima e sakrifikueshme për Serenën, sepse tetë vite më parë Sharapova kishte fituar në Centre Court trofeun e parë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.978Z

Një përshëndetje e nxehtë nga Serena Williams

Javën e kaluar tenistja e njohur Serena Williams u shpreh se  dëshpërimisht ajo dëshiron të ketë një lidhje të vërtetë dhe të bëhet nënë. Serena duket se e ka marrë seriozisht këtë  çështje , ndërsa ka pushuar  në Bahamas me shoqen e saj, yllin e  tenisit Caroline Wozniac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.416Z

US Open, Serena humbet finalen dhe qetesine...

Fund “interesant” ne gjysmefinalen e femrave te US Open mes Serena Williams dhe belges Kim Klijsters te cilat rinisen lojen e lene ne mes per shkak te shirave. Tenistja belge qe eshte rikthyer ne tenis pas shtatezanise ka arritur te prese bileten e finales. Ajo fitoi setin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama