Rezultate te kerkimit per termin: +Sergio +Aguero

Meta: total 411 / total_found 411 / time 0.000 / keyword[0] sergio / docs[0] 2371 / hits[0] 3005 / keyword[1] aguero / docs[1] 1024 / hits[1] 1533 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

No Pic available
  • 2017-05-10

Messi, çfarë koleksioni me fanellat që ka marrë pas ndeshjeve!

Ylli Barcelonës, Lionel Messi, kohët e fundit zbuloi se Zinedine Zidane është i vetmi lojtar, që nuk ka kërkuar ta shkëmbejë fanellën me të. Argjentinasi është, megjithatë, një zgjedhje popullore për kundërshtarët, kur vjen koha për ndërrim të fanellave pas ndeshjes. Kjo ka sigur

PSG, 92 milionë euro për Sergio Agueron
  • 2017-02-08

PSG, 92 milionë euro për Sergio Agueron

Të shohim se çfarë do të bëjnë me mua. Fjalët e Sergio Agueros në lidhje me klubin e tij aktual Manchester City ku Pep Guardiola po nis ti besojë më tepër përforcimit të ri, Gabriel Jesus më shumë sesa argjentinasit hapin pistën e largimit të El Kun, duke rritur njëkohësisht edhe

Manchester City-Aguerolamtumira eshte fare prane
  • 2017-02-08

Manchester City-Aguerolamtumira eshte fare prane

brbrMungojne ende muajLuftoj qe te luaj e me pas do te shoh interesin e klubit per te ardhmen time Keto jane fjalet e Sergio Aguero qe i pergjigjet zerave per nje largim te mundshem nga Manchester City Sulmuesi argjentinas kartoni i te cilit vlen 58 milione euro nuk deshiron qe te rrezikoje te qe

Topi i Artë 2016, zbardhet lista e 30 kandidatëve
  • 2016-10-25

Topi i Artë 2016, zbardhet lista e 30 kandidatëve

Janë 30 emra në garën për “Topin e Artë 2016”. Revista France Football, që rimori drejtimin e çmimit prestigjoz pas bashkëpunimit 6-vjeçar me FIFA-n zbuloi listën e shkurtër të kandidatëve në garën për futbollistin më të mirë. Kampionatin spanjoll dominon me 13 lojtar

Aguero Vetem me Guardiolen trajner mund te shenoje me shume gola
  • 2016-09-15

Aguero Vetem me Guardiolen trajner mund te shenoje me shume gola

Sulmuesi argjentinas i Manchester City Sergio Aguero beson se Pep Guardiola tashme e ka bere ate lojtar me te mire edhe pse kane vetem dy muaj bashke ne ekipbr br Aguero shenoi het-trik mbreme ne fitoren e Cityt 4-0 ndaj Borussia Monchengladbach ne kuader te xhiros se pare ne Lige te Kampionevebr

Argjentina humb kupën dhe Messin në një ditë
  • 2016-06-28

Argjentina humb kupën dhe Messin në një ditë

Kupa e Amerikës Braktisja e Argjentinës nga 29-vjeçari, tifozët: Maradona s’do të na linte kurrë në baltë Argjentina mbetet një mallkim për Lionel Messin. Lojtari më i mirë në qarkullim i dekadës së fundit dështoi ta udhëhiqte përfaqësuesen e tij drejt suksesit në finalen e