Rezultate te kerkimit per termin: +Sergio +Ramos

Meta: total 809 / total_found 809 / time 0.000 / keyword[0] sergio / docs[0] 2555 / hits[0] 3243 / keyword[1] ramos / docs[1] 1845 / hits[1] 2932 /
Kriza te Los Blancos/ Ramos rrëfehet për zënkën me Perez dhe Marcelo
  • 2019-03-11

Kriza te Los Blancos/ Ramos rrëfehet për zënkën me Perez dhe Marcelo

Pas eliminimit të Real Madrid nga Liga e Kampionëve nga Ajaxi, Sergio Ramos ka qenë në qendër të kritikave nga mediat. Së pari sepse incizoi dokumentar personal teksa Los Blancos ishin duke u eliminuar, pastaj se kishte një debat të ashpër me presidentin e klubit, një zënkë me Marcelon

Incidenti, Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes
  • 2019-03-08

Incidenti, Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes

Përshkallëzohet situata te Reali i Madridit. Sikur të mos mjaftonte eliminimi i turpshëm i kampionëve në fuqi nga Ajaksi i Amsterdamit në Champions League, për më tepër brenda në Santiago Bernabeu, së fundi doli në dritë edhe një grindje ndërmjet presidentit të klubit Florentino Pe

Reali vetëvritet ndaj Gironas, Barcelona arratiset me 9 pikë
  • 2019-02-17

Reali vetëvritet ndaj Gironas, Barcelona arratiset me 9 pikë

Reali i Madridit bën vetëvrasje në momentin e tij më të mirë. U ndal ecuria në 5 ecuria e fitoreve radhazi të Los Blancos në La Liga, pasi skuadra e Santiago Solarit u mposht me përmbysje 1-2 brenda në Santiago Bernabeu nga Girona. Katalanët, të cilët kishin pothuajse tre muaj që nuk

U ndëshkua qëllimisht ndaj Ajaxit, Ramos rrezikon pezullimin
  • 2019-02-15

U ndëshkua qëllimisht ndaj Ajaxit, Ramos rrezikon pezullimin

Rreth Sergio Ramos kanë shpërthyer polemikat dhe shkak është bërë deklarata e tij pas përfundimit të sfidës së Ligës së Kampioneve mes Ajaxit dhe Realit të Madridit, me spanjollin që pranoi se e kërkoi qëllimisht kartonin e verdhë për të munguar në sfidën e kthimit dhe për të

No Pic available
  • 2019-02-09

Madridi është i bardhë, Reali gjunjëzon Atletikon në derbi

Reali i Madridit tregoi dhëmbët ndaj Atleticos në derbin e Wanda Metropolitanos, duke fituar me rezultatin 1-3, sfidë në të cilën më shumë se futbollistët protagonist u bëri VAR-i, thelbësor në 2 nga 4 golat e shënuar në total, anuloi një tjetër finalizim të Atleticos (Morata në p

Tre gola për të dalë nga kriza, Reali prek kualifikimin
  • 2019-01-10

Tre gola për të dalë nga kriza, Reali prek kualifikimin

Reali i Madridit u rikthye te suksesi, pasi mposhti Leganesin me rezultatin 3-0, në sfidën e parë të fazës së 1/8-ave të Kupës së Mbretit. Skuadra e Solarit, që vinte pas dy rezultatesh negative në kampionat, shënoi me anë të Sergio Ramos, Lucas dhe Vinicius, duke u rikthyer te triumfi

Shifrat, Lionel Messi efikas sa e tërë skuadra e Realit
  • 2019-01-08

Shifrat, Lionel Messi efikas sa e tërë skuadra e Realit

Lionel Messi me vlerën e tërë skuadrës së Realit të Madridit. Mund të duket e pabesueshme, por nëse u referohesh shifrave, gjithçka bëhet edhe më e qartë. Ylli i Barcelonës hapi rezultatin e ndeshjes për të tijtë në sfidën e radhës të La Liga-s, të dielën, kundër Getafes (2-1)