Rezultate te kerkimit per termin: +Seria +B

Meta: total 1000 / total_found 3499 / time 0.002 / keyword[0] seria / docs[0] 3499 / hits[0] 4291 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Alban Hoxha drejt Seria A për 200 mijë euro

SPAL, skuadra e sapongjitur në Seria A, është shumë afër blerjes së portierit shqiptar, Alban Hoxha. Kështu bën me dije media italiane, që i referohet Calciomercato.it. Në shkrim evidentohet fakti se portieri është kapiten i Partizani të Tiranës dhe i treti në ekipin kombëtar të Shq

No Pic available
  • 2017-06-22

Ronaldo tek Interi, 20 vite më pas shijoni magjinë e Fenomenit (VIDEO)

Edhe pse lëndimet e kanë penguar në atë periudhë të karrierës që të shënojë më shumë Seria A, sulmuesi brazilian la gjurmë, të cilat nuk mund të harrohen kurrë. 20 vite nga ardhja e Fenomenit tek Interi, kjo video është njëlloj homazhi për atë që bëri me ngjyrat zikaltër.

Volejboll, Shqipëria e meshkujve thyen Suedinë në 5 sete
  • 2017-06-17

Volejboll, Shqipëria e meshkujve thyen Suedinë në 5 sete

Volejbolli shqiptar arrin një fitire të madhe pas shumë viteve në errësirë të plotë. Kombëtarja e meshkujve arriti një sukses shumë të rëndësishëm në ndeshjen e parë të Grupit A, e vlefshme për Ligën e Europës. Kuqezinjtë e drejtuar nga Jani Melka kaluan 3-2 Suedinë në një p

No Pic available
  • 2017-06-16

De Biasi shpjegon për mediat italiane largimin nga Shqipëria: Kishte njerëz me barkun plot

Vetëm pak orë pasi është larguar nga Shqipëria, ish-trajneri i përfaqësueses kuqezi, Gianni De Biasi ka shpjeguar motivet që e kanë detyruar atë të dorëhiqet nga detyra. De Biasi ia faturon dorëheqjen e tij futbollistëve, të cilët sipas tij, u vetëkënaqën e u ngopën pas Europiani

Bufon: Me 99% largohem pas Botërorit, por me Champions
  • 2017-06-12

Bufon: Me 99% largohem pas Botërorit, por me Champions

Fitues i titullit kampion në Seria A, njëherësh dhe finalist në garën për trofeun e Champions League, për të qenë deri pak ditë më parë kandidati kryesor për fitimin e Topit të Artë për këtë edicion. Të gjitha këto dhe më shumë të shijuara nga nr.1 i portës botërore, Xhanlui

No Pic available
  • 2017-06-08

Ndryshojnë kartëmonedhat 2 dhe 5 mijë lekëshe

Ndryshojnë kartëmonedhat 2 dhe 5 mijë lekëshe, BSH miratoi vendimin Në mbledhjen e sotshme e datës 7 qershor 2017, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe vendosi miratimin konfigurimit të serisë së re të kartëmonedhave të qarkullimit. Këshilli Mbikëqyr

Kartëmonedhat e reja bëhen gati
  • 2017-06-08

Kartëmonedhat e reja bëhen gati

Nga fillimi i vitit 2019, Banka e Shqipërisë do të fusë në qarkullim seri të reja të kartëmonedhave me kurs ligjor 200 lekë dhe 5 mijë lekë, të cilat do të kenë elementë të rinj sigurie dhe përmirësime grafike. Këshilli Mbikqyrës i Bankës miratoi vizatimet e përmirësuara të k