Rezultate te kerkimit per termin: +Serin +Ekipi

Meta: total 651 / total_found 651 / time 0.001 / keyword[0] serin / docs[0] 5718 / hits[0] 6977 / keyword[1] ekipi / docs[1] 24528 / hits[1] 32554 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Ekipi më i fortë në Moldavi, njihuni me kundërshtarin e Kukësit në Champions

Nuk mund të cilësohet i lehtë shorti i Kukësit në Ligën e Kampioneve pasi Sherif Tiraspol nuk është një skuadër dosido. Ky është padyshim ekipi më i fortë në Moldavi në vitet e fundit, një skuadër e cila ka fituar që nga viti 2001, 14 nga 16 titujt kampion të mundshëm në vend.

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit
  • 2017-06-17

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit

 Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar zemërimin e tifozëve, siç po ndodh tani me Donnarumma.

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia
  • 2017-06-10

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia

Një gol në frymën e fundit i siguron një fitore shumë të rëndësishme Suedisë në sfidën më të fortë të mbrëmjes eliminatore ndaj Francës. Ola Toivonen në minutën e 90 i shkaktoi Francës humbjen e parë në këto eliminatore, duke i dhuruar Suedisë jetike 2-1. Një gol i Olivier G

E turpshme! Na përmbys Luksemburgu
  • 2017-06-04

E turpshme! Na përmbys Luksemburgu

Shqipëria nuk arrin të ndalë serinë e humbjeve as ndaj një ekipi gjysmë-profesionist si Luksemburgu. Kuqezinjtë e De Biasit u mposhtën 2-1 në një takim ku fitorja nuk duhej të vihej aspak në diskutim, pavarsisht se ishte miqësore. Pjesa e parë përfundon në barazim pa gola, ndonse Le

Ancelotti: Bale dhe UEFA më larguan nga Real Madridi
  • 2017-04-18

Ancelotti: Bale dhe UEFA më larguan nga Real Madridi

Mediat spanjolle kanë kthyer sot përsëri në plan të parë largimin e Karlo Ançelotit nga Real Madrid në verën e vitit 2015, pak muaj pasi ai kishte arritur të fitonte Ligën e Kampioneve numër 10 me madrilenët. E përditshmja AS ka publikuar sot pjesë të autobiografisë së trajnerit it

No Pic available
  • 2017-03-25

Pak histori Itali-Shqipëri: Nga Juventusi i Shkodrës deri te nata e Palermos

Nga Dritan LACI Sot nuk është një ditë e zakonshme. Sepse e pazakontë ka qenë edhe vetë marrëdhënia e tyre historike. Italia dhe Shqipëria do të përplasin për herë të parë kokat sonte në një ndeshje zyrtare pas plot 200 vitesh histori futbolli të mbledhura së bashku. Histori e ci

No Pic available
  • 2016-12-02

Rei Manaj nuk bind, drejt largimit nga Peskara

Skuadra e Peskarës po kalon një moment aspak pozitiv në kampionatin italian të Serisë A, teksa pas 14 javësh numëron vetëm 7 pikë të grumbulluara, duke u renditur në vendin e 18, një pozicion që të rrëzon në Serinë B. Kjo performancë mjaft e dobët ka bërë që ekipi i drejtuar ng