Rezultate te kerkimit per termin: +Serxho +Petrela

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] serxho / docs[0] 477 / hits[0] 587 / keyword[1] petrela / docs[1] 915 / hits[1] 1349 /
Justina Aliaj përlot të pranishmit, rishfaqet Neritan Ceka
  • 2016-02-20

Justina Aliaj përlot të pranishmit, rishfaqet Neritan Ceka

Një çerek shekulli nga rrëzimi shtatores të diktatorit Enver Hoxha, kreu opozitës Lulzim Basha këtë akt e ka vlerësuar si "himnin qytetar të lirisë". Nga kremtimi i 20 shkurtit, Lulzim Basha atë që ndodhi 25 vite më parë e shikon jo thjesht si një gjest, por rrëzimin e epokës së s

Serxho Petrela Nostalgji per Tiranen nepermjet pikturave
  • 2011-06-11

Serxho Petrela Nostalgji per Tiranen nepermjet pikturave

Nostalgjia për qytetin ku lind dhe rritesh është frymëzimi i piktorit Serxho Petrela i cili ekspozitën e tij e ka hapur në mjediset e Kuvendit të Shqipërisë. Mes miqsh, artistësh dhe qytetarësh të Tiranës, artisti ka prezantuar pun&eum

No Pic available
  • 2009-11-10

Lista e pedagogëve të UT-së, që ndalohet të japin mësim në universitetet private

Pedagogët e mëposhtëm nuk mund të japin mësim në ciklet e dyta (MNP, DND) dhe të treta (MND, Doktoraturë) në universitetet private, si edhe në asnjë cikël në Universitetin Evropian të Tiranës Universiteti i Tiranës ka bërë të ditur dje listën e pedagogëve efektivë të kët

No Pic available
  • 2009-01-15

Krimet e Rënda lënë në qeli “Mesfushorin 1”

Tiranë - Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi dje izolimin në paraburgim deri në përfundim të hetimit për dy nga katër personat e arrestuar pak ditë më parë në Elbasan me 4 kg drogë të llojit heroinë. Me kërkesë të Prokurorisë, kjo Gjykatë caktoi masën e sigurisë “arrest me b

No Pic available
  • 2009-01-14

"Femijet seks me njeri-tjetrin"

TIRANE - Drejtuesit e qendres kane abuzuar me femijet, ndersa femijet me te rritur kane abuzuar me me te vegjlit. Keshtu ka nisur te shpjego deshmitari Serxho Petrela, i thirrur per te deshmuar ne procesin gjyqesor, ne ngarkim te dy te pandehurve angleze Robin Arnold dhe Dino Kritodulu. Deshmitari m