Rezultate te kerkimit per termin: +Sesioni

Total: 2626
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.384Z

Nis sot sesioni i ri parlamentar

Seanca pritet të nisë në orën 11:00, teksa brenda këtij muaji pritet të miratohet disa reforma të rëndësishme në kuadër të marrjes së statusit të vendit kandidat.Rendi zyrtar i punimeve të së hënës parashikon ceremoninë e hapjes së sesionit të ri, ku pritet përshëndetja e Krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.747Z

Kuvend- Të hënën nis sesioni i ri parlamentar

TIRANË, 4 Shtator/ATSH/.- Sesioni i pestë i Legjislaturës së VIII-të të Kuvendit të Shqipërisë nis zyrtarisht punimet pasditen e së hënës (ora 17:00). Pas një ndërprerje njëmujore të aktivitetit parlamentar, deputetët do të ulen në sallën e Kuvendit, ku i pret një dinamikë e ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.699Z

Kuvendi, nis sot sesioni i parë për 2009-ën

Pas pushimeve të vitit të ri, Kuvendi nis sot sesionin e ri parlamentar. Zyra e shtypit e Kuvendit njofton se sot, në orën 17:00, deputetët do të mblidhen për të zhvilluar seancën e parë parlamentare për këtë vit. Ky është sesioni i 8, legjislatura e 17. Ende nuk është saktësuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.716Z

Nis punimet Sesioni Pranveror i NATO-s

Në Lituani, sot i ka filluar punimet Sesioni Pranveror i Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Në këtë Sesion, punimet e të cilit do të zgjasin deri më 1 qershor, Republika e Kosovës po përfaqësohet nga Xhavit Haliti, zëvendëskryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.247Z

Arvizu: Ndarja e re, brenda këtij sesioni kuvendor

Ambasadori Konsensusi kombëtar, të mundësohet dhe në komision Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksandër Arvizu, i bën thirrje klasës politike shqiptare të mundësojë funksionimin e komisionit parlamentar të reformës administrativo-parlamentare. I ftuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.058Z

Sesioni i posacem parlamentar ne Kine

Sesioni i posacem parlamentar ne Kine E marte 05 Mars 2013 1023 p styletext-align justify margin 0in 0in 135pt line-height 135pt p Sesioni i posacem parlamentar ne KineKryeministri kinez Wen Jiabao ka premtuar rritje te qendrueshme ekonomike lufte anti-korrupsion dhe rritje te mireqenies tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.356Z

Sesioni i ri, asnjë inisiativë për "zgjedhjet"

Edhe sesioni i ri parlamentar nuk do të sjellë asnjë zhvillim pozitiv përsa i përket zgjidhjes së situatës politike dhe kërkesave të opozitës për të hetuar zgjedhjet parlamentare. Konferenca e kryetarëve të grupeve parlamentare ka miratuar kalendarin 3 javor të punimeve ku nuk ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama