Rezultate te kerkimit per termin: +Sesionit

Meta: total 1000 / total_found 3447 / time 0.001 / keyword[0] sesionit / docs[0] 3447 / hits[0] 4199 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Kuvendi mblidhet të shtunën për Vettning-un, zëvendëson Jorida Tabakun

Parlamenti do të mblidhet në sesion  të jashtëzakonshëme për të zëvendësuar Deputeten Demokrate Jorida Tabaku, mungesa e se cilës në komisionin parlamentar ad hoc,  mban peng  konstituimin e organit të dyte të  Vttingut.  Znj Tabaku, ka lindur dy vajzat e saj &n

Organet e Vettingut, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme më 17 qershor
  • 2017-06-15

Organet e Vettingut, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme më 17 qershor

Parlamenti do të mblidhet të shtunën në një seancë të jashtëzakonshme për të zëvendësuar Jorida Tabakun,  në Komisionin e përzgjedhjes për organet e Vettingut. Kërkesa është bërë nga 1/5 e deputetëve, pasi deputetja e Partisë Demokratike, e cila u bë nënë për herë të par

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika
  • 2017-06-14

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika

BAJRAM PEÇI* Ngritja dhe funksionimi i një muzeu pranë Bankës së Shqipërisë ishte përpos se fillesa e ndikimit që ky institucion do kish në botën e kulturës e të trashëgimisë së vlerave të saj. Pas zhvillimit të para do kohe të sesionit mbi historinë e tiparet e dizanjit të kart

No Pic available
  • 2017-05-22

Sot votohet qeveria e re tekniko-politike 7-7-4

Kuvendi mblidhet të hënën pasdite për të miratuar shkarkimin e zëvendëkryeministrit dhe të 6 ministrave dhe zëvendësimin e tyre me teknicienë, të propozuar nga Partia Demokratike, në zbatim të marrëveshjes së arritur më 18 maj, mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë D

No Pic available
  • 2017-05-20

Kongresmeni amerikan Turner uron Metën President

Kongresmeni amerikan,  Michael Turner, ka uruar  Ilir Meta me rastin e zgjedhjes në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Përmes një telegrami, Turner shpreh bindjen se Meta në këtë detyrë të rëndësishme do të shfaqë të njëjtin lidership, që ka shfaqur gjat

Kongresmeni i SHBA-së uron Metën për zgjedhjen si President
  • 2017-05-20

Kongresmeni i SHBA-së uron Metën për zgjedhjen si President

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka marrë sot një mesazh urimi nga Kongresmeni amerikan, Michael Turner. Përmes një telegrami, Turner shpreh bindjen se Meta në këtë detyrë të rëndësishme do të shfaqë të njëjtin lidership, që ka shfaqur gjatë kohës që ka shërbyer si Kryetar i Kuvendit. K

No Pic available
  • 2017-04-10

Serbia shpreson hapjen e katër kapitujve për pranim në BE

Shefja e ekipit negocioues të Serbisë me Bashkimin Evropian, Tanja Misceviç, ka thënë se shpreson në hapjen e katër kapitujve në qershor të këtij viti dhe se ka deklaruar se synimi i Serbisë që të gjithë kapitujt të hapen deri në fund të vitit 2018. Misceviç ka thënë për Politik