Rezultate te kerkimit per termin: +Sesionit

Meta: total 1000 / total_found 3506 / time 0.002 / keyword[0] sesionit / docs[0] 3506 / hits[0] 4262 /
Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!
  • 2019-04-04

Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!

Kreu i NATO-s paralajmëroi dje Kongresin amerikan për kërcënimin që Rusia paraqet ndaj aleancës. Ai tha se Rusia është bërë më agresive, duke përfshirë shkeljet e saj ndaj Traktatit të Forcave Bërthamore me rreze të mesme veprimi. “NATO-ja nuk ka ndërmend të vendosë raketa

Oazi sndali vrasjet në Shkodër, qetësia mes bandave u përmbys në 13 janar 2018
  • 2019-04-01

Oazi sndali vrasjet në Shkodër, qetësia mes bandave u përmbys në 13 janar 2018

Vrasja të shtunën në Shkodër e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ka rikthyer vëmendjen tek grupet kriminale që, prej vitesh, veprojnë në këtë qytet. Ibrahim Bilali, 61-vjeçar, ishte drejtues i shoqatës 2 Prilli 1992, ndërsa vëllai i tij, Astriti 59-vjeçar, ishte kampion i gara

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!
  • 2019-03-25

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!

Partia Socialiste zhvilloi të shtunën që lamë pas, Kongresin e saj të radhës ku edhe u konfirmuan 7 kandidatë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, mes tyre edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Por, duket se Kongresi i PS që hodhi edhe bazat e përgatitjes për procesin e ardhshëm

Shkarkimi i Metës dhe mundësia e 97 së dytë në Shqipëri? Balla: Uroj që
  • 2019-01-15

Shkarkimi i Metës dhe mundësia e 97 së dytë në Shqipëri? Balla: Uroj që

Përplasja e fundit Kryeministri-Presidencë për mosdekretimin nga Ilir Meta të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm është komentuar nga kreu i Grupit të PS, Taultn Balla në studion e emisionit Top Talk. Balla tha se Presidenti, në kompetencat e tij, nuk e ka aspak të drejtën e refuzimit të

Aleatët e PD-së kundër bojkotit; Mediu: Opozita të kthehet në Kuvend
  • 2019-01-12

Aleatët e PD-së kundër bojkotit; Mediu: Opozita të kthehet në Kuvend

Aleatët historikë të demokratëve nuk e mbështesin opsionin e rikthimit të bojkotit parlamentar. Qëndrimin kundër, kreu i republikanëve Fatmir Mediu pritet ta shprehë edhe në mbledhjen më të afërt të opozitës së bashkuar, ku do të merret edhe vendimi zyrtar. Mendoj që kauza e opoz

Sesioni i ri parlamentar nis me bojkot? Opozita më larg sesa afër Kuvendit
  • 2019-01-11

Sesioni i ri parlamentar nis me bojkot? Opozita më larg sesa afër Kuvendit

Rinisja e sesionit parlamentar pritet të mos ketë surpriza, sa i takon marrëdhënies mes shumicës dhe pakicës parlamentare. Pas rrëzimit të nismës për vettingun e politikanëve, në dhjetor, opozita pritet ti rikthehet bojkotit. Megjithatë, vendimi zyrtar do të merret bashkë me aleatët.

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse