Rezultate te kerkimit per termin: +Seul

Total: 747
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.048Z

Sekretari Kerry vizite ne Seul

Sekretari Kerry vizite ne Seul E premte 12 Prill 2013 0912 p styletext-align justify border 0px margin 10px 0px 0px padding 0px vertical-align baseline color 231f20 font-family Arial Verdana sans-serif line-height 18pxp G-8 paralajmeron masa kunder PhenianitNje dite pasi tete vendet me te indus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.954Z

Seul sulmohet me thike Ambasadori amerikan

0 brbr brbrAmbasadori amerikan ne Korene e Jugut eshte plagosur lehte ne fytyre dhe ne doren e majtebrbr brbrDiplomati 42 8211 vjecari Mark Lippert po merrte pjese ne nje mengjes pune ne nje qender kulturore ne Seul kur eshte sulmuar nga nje 55-vjecar Ambasadori ndodhet ne nje prej spitaleve te kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.208Z

Diplomati Kissinger sëmuret papritur në Seul

Ish sekretari amerikan i Shtetit Henry Kissinger sëmuret papritur në Seul. Rrjeti televiziv NBC bën të ditur se 86-vjecari u shtrua menjëherë në spital pas dhembjeve të forta në stomak. Zyrtarë të spitalit Yonsei në Korenë e Jugut bënë të ditur për median se gjendja e tij nuk ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.246Z

FOTOT/ Nga Dubai në Seul: Ndryshimet kolosale të qyteteve!

Zhvillimi i teknologjisë ndër vite u ka ndryshuar pamjen qyteteve dhe natyrisht, edhe përmasat. Nga vitet ’30 apo ’40 të shekullit të kaluar, disa metropole botërore janë bërë thuajse të panjohshëm. Shembulli tipik është Dubai që ka njohur një zhvillim befasues. Më pos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.320Z

Samit për sigurinë bërthamore në Seul

Mbi 50 udhëheqës nga e mbarë bota mblidhen sot në Seul të Koresë Jugore, për samitin e sigurisë bërthamore. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ai i Rusisë, Dimitri Medvedev, si dhe sekretari i përgjithshëm i OKB-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.617Z

Sekretari Kerry në Seul

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry mbërriti sot në Korenë e Jugut ku do të diskutojë një numër çështjesh të interesit global, rajonal dhe dypalësh me Presidenten Park Geun-hye and Ministrin e Jashtëm Minister Yun Byung-se. Në rendin e ditës për bisedimet do të jetë edhe progra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.369Z

Seul tensione ne samitin G20

Lideret e vendeve te grupimit G20 po zhvillojne diten e dyte te samitit te veshtire ne kryeqytetin e Korese se Jugut Seul. Tensionet jane te larta mes disa delegacioneve lidhur me ceshtjen si si te riparohet shtremberimi i monedhes dhe tregtise. Disa druhen se konflikti i nisur fillimisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama