Rezultate te kerkimit per termin: +Seven +Sisters +Road

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] seven / docs[0] 187 / hits[0] 236 / keyword[1] sisters / docs[1] 38 / hits[1] 43 / keyword[2] road / docs[2] 1367 / hits[2] 1656 /
Londër, fugoni përplas besimtarët myslimanë jashtë një xhamie
  • 2017-06-19

Londër, fugoni përplas besimtarët myslimanë jashtë një xhamie

Një furgon ka përplasur një grup besimtarësh në fund të lutjes së mbrëmjes të Ramazanit pranë një xhamie në veri të Londrës. Një person ka vdekur dhe të paktën tetë të tjerë janë plagosur. Një njeri i bardhë, 48 vjeç, është arrestuar, ndërkohë që policia ka nisur hetimet

Kur valët e detit sjellin shpresë për shqiptarët e dëshpëruar
  • 2016-07-04

Kur valët e detit sjellin shpresë për shqiptarët e dëshpëruar

Daut Dauti Newhaven është një qytezë e vogël që gjendet në bregdetin e pjesës jugore të Anglisë dhe ka diku rreth 12 mijë banorë. Kur Britania e Madhe ishte Perandori, kjo qytezë ka qenë e rëndësishme. Newhaven mund të merret si një shembull i mirë që ilustron rënien e Perand