Rezultate te kerkimit per termin: +Seviljen

Meta: total 157 / total_found 157 / time 0.000 / keyword[0] seviljen / docs[0] 157 / hits[0] 175 /
No Pic available
  • 2017-02-24

Përralla merr fund, shkarkohet Ranieri

Claudio Ranieri nuk është më trajner i Leicester City. Trajneri u shkarkua nga drejtuesit e kampionëve në fuqi të Anglisë pas rezultateve të dobëta në Premier Ligë. Largimi i trajnerit italian mbërriti një ditë pas humbjes 2-1 në Ligën e Kampionëve në transfertë kundër Seviljas,

Chelsea kalon ne cerekfinale
  • 2017-02-19

Chelsea kalon ne cerekfinale

p styletext-align justifyNuk surprizon Chelsea i Antonio Kontes as ne kupen e federates dhe kualifikohet ne cerekfinale me nje fitore modeste 0-2 ne transferten e Uollverhemton Wanderers Ne stadiumin legjendar Molino ne Uollverhemton ujqit qe mbajne vendin e 14 ne championshipin anglez kategorine i

No Pic available
  • 2016-11-23

ANALIZA/ De Biasi i bën skanerin fitores së Juves ndaj Sevillas

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, i ftuar në studiot e televizionit zviceran RSI, ka komentuar ndeshjen e mbrëmshme në Ligën e Kampioneve mes Sevillas dhe Juventusit. Ndonëse bardhezinjtë fituan 3-1 dhe siguruan kalimin në turin tjetër të turneut, De Biasi vlerëson negati

Champions League kualifikohen 5 skuadra
  • 2016-11-23

Champions League kualifikohen 5 skuadra

var fbShare url httpvizionplusalchampions-league-kualifikohen-5-skuadrasize smallp styletext-align justifyJuventus Real Leicester Monako dhe Bayer Leverkusen ishin 5 skuadrat qe prene nje bilete per ne turin tjeter nje jave nga perfundimi i fazes ne grupe te UEFA Champions League Ne nje ndeshje ku

Fiton Juve Reali barazon me Borusia Dortmund
  • 2016-09-28

Fiton Juve Reali barazon me Borusia Dortmund

brbrNe nje ndeshje te jashtezakonshme per nga ritmi dhe emocionet Borusia Dortmund dhe Reali i Madridit u ndane ne barazim 2-2 ne javen e dyte te UEFA Champions League duke ruajtur kryesimin e grupit F tashme ne kuoten e 4 pikeve Edhe pse vendasit e filluan vrullshem me disa raste ishin kampionet n

Real Madridi kampion i Europës, Ramos-Karvajal ndalojnë Seviljen
  • 2016-08-10

Real Madridi kampion i Europës, Ramos-Karvajal ndalojnë Seviljen

Real Madrid është shpallur fitues i Superkupës së Europës duke mundur Seviljen në limitin e kohës shtesë. Në Norvegji “merengesët” kanë mundur 3-2 Seviljen dhe fitojnë Superkupën e Europës 2016, e treta në historinë ee tyre. Pa Kristiano Ronaldon dhe Bejl, skuadra e Zidan

Reali fiton superkupen e Europes
  • 2016-08-10

Reali fiton superkupen e Europes

brbrTakimi i pare i futbollit evropian per sezonin 2016-2017 nuk i tradhtoi pritshmerite spektatoret e Lerkendal Stadion te Trondhaim u argetuan per 120 minuta loje dhe ne fund pane Realin e Madridit te rrembente trofeun e pare ndersa Sevilja te dorezohej per te tretin vit radhazi Ne Norvegji skuadr