Rezultate te kerkimit per termin: +Seviljes

Meta: total 488 / total_found 488 / time 0.000 / keyword[0] seviljes / docs[0] 488 / hits[0] 635 /
Poker ndaj Seviljes, por Barcelona humb Leo Mesin (Video)
  • 2018-10-21

Poker ndaj Seviljes, por Barcelona humb Leo Mesin (Video)

Ka qenë një fitore me shije të hidhur ajo që Barcelona ka marrë sot në mbrëmje kundër Sevilla-s, në javën e 9-të të kampionatit spanjoll. Një fitore 4-2 që ka ardhur pas 3 barazimesh dhe një humbje të marrë në katër takimet paraardhëse të luajtura nga skuadra e Valverde në La L

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi
  • 2018-10-16

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi

Brazili dhe Argjentina do të përballen ndërmjet tyre në një takim miqësor tepër të veçantë, që si rrallëherë do të luhet në Arabinë Saudite. Ka statistika të ndryshme në lidhje me këtë duel, megjithatë sipas të dhënave zyrtare të FIFA-s kjo do të jetë ndeshja e 105 në hist

Argjentina, shkarkimi i Sampaolit mund ti kushtojë 20 mln $
  • 2018-07-02

Argjentina, shkarkimi i Sampaolit mund ti kushtojë 20 mln $

Federata Argjentinase e Futbolli, mbahet peng nga Horge Sampaoli. Pas eliminimit të Botërorit, që mbërriti deri në fazën e 1/8-ave, çështje e ditës mbetet e ardhmja e trajnerit të kombëtares. Për disa media, si Espn, tekniku është pranë dorëheqjes, e cila duhet të formalizohet gjat

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin
  • 2018-05-16

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij kompeticioni dhe Olimpikun e Marsejës, klubin që në vitin 1993 triumfoi në sezonin

Ditar në frëngjisht i Vilson Blloshmit
  • 2018-03-29

Ditar në frëngjisht i Vilson Blloshmit

(mars – gusht 1974) Sipas variantit të përkthyer nga hetuesia, marrë nga dosja hetimore. 11 mars 1974 Shkova me tren në Korçë. Fjetëm në Pogradec. U takova me mikun tim të vjetër, Ladin. 16 mars Takim me miq në Qukës. Shëtita me… mbi hekurudhë deri te tri urat. Pastaj ve

90-të vjetori i artë i Avni Mulës
  • 2018-01-05

90-të vjetori i artë i Avni Mulës

Kompozitori dhe baritoni i shquar Avni Mula ka festuar 90 vjetorin mes miqsh dhe artdashës të shumtë. Të pranishëm kanë qenë figura të njohura të artit mes të cilëve dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. E bija e artistit, sopranoja Inva Mula do të shprehte emocionet për këtë dit

Mediat franceze: Luiza Xhuvani, luajti tragjedinë e saj tek Lukrecia Borxhia
  • 2017-11-30

Mediat franceze: Luiza Xhuvani, luajti tragjedinë e saj tek Lukrecia Borxhia

Nga Frédérique Roussel Në Maj Teatri Kombetar , një vend i pasur me histori do të shkatërrohet, Eric Vigner zgjodhi të ngjisë në skenë në shqip pjesën e Viktor Hugo-it falë jehonës së saj me traditat e këtij vendi. Ai i ka ofruar rolin kryesor aktores së njohur Luiza Xhuvani, djali