Rezultate te kerkimit per termin: +Sevilla

Meta: total 778 / total_found 778 / time 0.000 / keyword[0] sevilla / docs[0] 778 / hits[0] 1125 /
Befason trajneri i Sevillas, tregon sëmundjen e rëndë
  • 2019-04-07

Befason trajneri i Sevillas, tregon sëmundjen e rëndë

Në përfundim të sfidës Valladolid-Sevilla, që u fitua 0-2 nga andaluzianët, trajneri i këtyre të fundit, Joaquin Caparros ka bërë një deklaratë tronditëse. Ai tha se vuante nga leucemia, por premtoi se do të vijojë punën me skuadrën andaluziane, pasi sëmundja nuk i ishte shndërru

Goditja e radhës e Igli Tares, spanjolli i Liverpoolit
  • 2019-03-21

Goditja e radhës e Igli Tares, spanjolli i Liverpoolit

Liverpooli duket se është kthyer në tregun e preferuar të Lazios dhe drejtorit të saj sportiv, Igli Tare. Pasi më herët ka transferuar lojtarë si Luis Alberto apo Lucas Leiva, të cilët tashmë janë kthyer në liderë të bardhkaltërve, italianët janë gati të afrojnë një tjetër futb

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

Barça-Valencia finalja e Kupës së Mbretit, eliminohet Betis
  • 2019-03-01

Barça-Valencia finalja e Kupës së Mbretit, eliminohet Betis

Do jetë Barcelona-Valencia finalja e Kupës së Mbretit që do të zhvillohet në 25 maj në stadiumin Benito Villamarin në Sevilla. Real Betis humbi mundësinë për të qenë prezente në finalen që do të zhvillohet në shtëpinë e saj. Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë, Valencia triumfo

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla
  • 2019-02-20

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla

Shorti e fazës së 1/16-ave të Europa League nuk qe aspak i favorshëm për Lazion dhe kjo u vërtetua edhe në takimin e vajtjes me Sevillan në Olimpico, që u mbyll me suksesin minimal të miqve. Skuadra andaluze, e cila konsiderohet mbretëresha e këtij kompeticioni, arriti tu imponohej lazia

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas
  • 2019-02-15

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas

Lautaro Martinez bëhet sërish protagonist te Interi, pasi ashtu si ndaj Parmës të dielën, vendosi fatin e takimit edhe mbrëmjen e sotme në Europa League, ku zikaltrit fituan minimalisht 1-0 ndaj Rapidit të Vjenës, në Allianz Stadion. Problemet e shpërthyera me ish kapitenin Mauro Icardi,