Rezultate te kerkimit per termin: +Sevillan

Meta: total 105 / total_found 105 / time 0.000 / keyword[0] sevillan / docs[0] 105 / hits[0] 117 /
Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!
  • 2019-04-11

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla
  • 2019-02-20

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla

Shorti e fazës së 1/16-ave të Europa League nuk qe aspak i favorshëm për Lazion dhe kjo u vërtetua edhe në takimin e vajtjes me Sevillan në Olimpico, që u mbyll me suksesin minimal të miqve. Skuadra andaluze, e cila konsiderohet mbretëresha e këtij kompeticioni, arriti tu imponohej lazia

Sirena gjermane për sulmuesin e kombëtares kuqezi
  • 2019-01-30

Sirena gjermane për sulmuesin e kombëtares kuqezi

Vazhdon interesi i Hannoverit dhe Stuttgartit për sulmuesin shqiptar Rey Manaj. Mediat italiane raportuan vetëm pak ditë më parë se Manaj është vendosur në qendër të vëmendjes nga ana e dy klubeve gjermane, paraqitjet dhe golat e tij kanë bërë që interesi të rritet. Momentalisht Alba

Sevilla trondit Barçën në Kupën e Mbretit!
  • 2019-01-24

Sevilla trondit Barçën në Kupën e Mbretit!

Rotacioni i Ernesto Valverdes nuk funksionon. Barcelona u mposht 2-0 nga Sevilla në Ramon Sanchez Pizjuan në ndeshjen e parë të raundit çerekfinal të Kupës së Mbretit, duke vendosur në diskutim të madh, kualifikimin për më tej. Me shumë pak titullarë në formacionin ku spikasin Pique,

Barça mund Getafen dhe shkon +10 nga Reali
  • 2019-01-07

Barça mund Getafen dhe shkon +10 nga Reali

Java e 18-të e Primera Division dha rezultate të favorshme për Barcelonën, që në sfidën përmbyllëse të mbrëmjes fitoi 1-2 në fushën e Getafes, duke krijuar një distancë edhe më të ndjeshme me rivalët për titullin kampion, Realin, Atleticon dhe Sevillan, me të tre ndjekësit që n

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!
  • 2018-12-14

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!

Nuk zhgënjejnë Sevilla dhe Villareal. Dy skuadrat spanjolle përmbushën të gjitha pritshmëritë duke u kualifikuar për në raundin e 1/16-ave të Europa League madje si koka grupi. Sevilla që e ka fituar 3 herë në 5 vitet e fundit këtë kompeticion, bëri detyrën ndaj rusëve të Krasnoda

Lionel Messi ekzekuton Espanyolin në derbi
  • 2018-12-09

Lionel Messi ekzekuton Espanyolin në derbi

Lionel Messi një snajper me saktësi maksimale. ylli argjentinas realizoi 2 herë nga goditjet e dënimit në fitoren 1-4 të Barcelonës në derbin e Katalunjës me Espanyolin, duke u shndërruar në makth për portierin Diego Lopez. 31-vjeçari hapi dhe mbylli serinë e golave për blaugranat, nd