Rezultate te kerkimit per termin: +Sfumohet

Meta: total 118 / total_found 118 / time 0.000 / keyword[0] sfumohet / docs[0] 118 / hits[0] 121 /
Rama nuk është më kryeministër, PD na mori referendumin
  • 2016-10-03

Rama nuk është më kryeministër, PD na mori referendumin

Analisti Blendi Kajsiu shkruan sot se votimi i te enjtes se kaluar ne Kuvend per ligjin e plehrave tregoi se Shqiperia e ka humbur kryeministrin e saj por edhe opoziten. Sipas tij, Rama sot eshte kryeminister vetem i 63 deputeteve qe votuan pro ligjit, ndersa vendi eshte edhe pa opozite, teksa kj

Deputetët që kërkojnë lavdinë e arkitektëve të diktaturës
  • 2016-07-15

Deputetët që kërkojnë lavdinë e arkitektëve të diktaturës

ROMEO GURAKUQI Ka disa ditë që një grup de putetësh (më ngjajnë të ekstremit marksist, kamufluar socialistë) të Parlamentit të Shqipërisë kanë hartuar një projekt për rindërtimin e një Instituti për Studimin e Kujtesës së Luftës së Dytë Botërore, me mbështetjen e organiza

Po ti Lulëzim frikë nuk ke?!
  • 2016-07-14

Po ti Lulëzim frikë nuk ke?!

Nga Keti Bazhdari Po te drejtohem me ti ngaqe do flas per frikë dhe frika është gjithmonë njëjës. Sa për respekt, as shitet as blihet, por fitohet ose humbitet. Dhe ti e ke humb. Ke vënë respektin personal dhe të forcës politike që përfaqëson në lojë pokeri. Të lexohet në mimik

No Pic available
  • 2016-07-05

EURO 2016: Nga 100 gola 35 janë shënuar nga mëngjarashët!

Kush tha se mëngjarashët shënojnë më pak? Ideja e përgjithshme për mëngjarashët, e përhapur edhe në futboll, po sfumohet nga numri i golave të realizuar në Euro 2016. Nga 100 golat e shënuar deri tani, 44 janë shënuar me këmbën e djathtë, 21 më kokë dhe 35 me këmbën e majtë.

Nunc aut numquam Z.Basha!
  • 2016-06-06

Nunc aut numquam Z.Basha!

Nga Keti Bazhdari   Po shpejtoj të shkruaj këtë artikull, në vigjiljen e takimit më të rëndësishëm që është mbajtur në këto 25 vjet në Shqipëri. Kryetarit të qeverisë shqiptare, Z. Edi Rama, atij që ngriti shpresat e shqiptarëve dhe fitoi besimin e shumicës së tyre për

Nunc aut nunquam Z.Basha!
  • 2016-06-05

Nunc aut nunquam Z.Basha!

Nga Keti Bazhdari Po shpejtoj të shkruaj këtë artikull, në vigjiljen e takimit më të rëndësishëm që është mbajtur në këto 25 vjet në Shqipëri. Kryetarit të qeverisë shqiptare,Z. Edi Rama, atij që ngriti shpresat e shqiptarëve dhe fitoi besimin e shumicës së tyre për të rind

Topat e propagandës dhe patllakja e Strazimirit
  • 2016-03-31

Topat e propagandës dhe patllakja e Strazimirit

MARK MARKU Deputeti Gent Strazimiri është vënë papritur në qendër të debatit politik të ditëve të fundit për akuzën e ngritur ndaj tij nga organet e rendit për armëmbajtje pa leje, si dhe për shfaqjen e tij me këtë armë pa leje në protestën e organizuar nga opozita tek sheshndë