Rezultate te kerkimit per termin: +Shn +Pjetrit

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Nisin ndërtimet pa leje në Shën Pjetër

N zonn bregdetare t Shn Pjetrit kan filluar q t ndrtohen pa autorizimet prkatse kioska t ndryshme, t cilat do t prdoren pr t nxjerr fitime gjat sezonit veror. Drejtoria e Shrbimit Pyjor t Durrsit ka shprehur shqetsimin e saj se kto ndrtime jan duke dmtuar edhe kurorn e gjelbr t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Besimtarët festojnë Krishtlindjet, Papa Uron në shqip

Sot n Vatikan sht zhvilluar mesha m e rndsishme e vitit ajo e Krishtlindjes. Papa Benedikti ka uruar besimtart katolik n t gjith botn dhe ka prsritur urimin e tij n 65 gjuh t bots. “Gzuar per shum vjet Krishtlindjet!”, uroi Papa nga ballkoni i Baziliks gjith besimtart shqiptar me rastin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.632Z

Durrës, sezoni turistik "ngjall" tregtinë në Shën Pjetër

Sezoni i ri turistik duket se ka nisur rigjallrimin e tregtis n Shn Pjetr. Peshkimi sht nj tjetr sektor q po shijon frytet e ktij sezoni turistik n kt zon bregdetare. Prgjat aksit rrugor q t on n kt zon bregdetare, fermert po tregtojn n tezga prodhimet e tyre bujqsore. Sezoni tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Plazhi i Durrësit, dëmtohen rrugët e reja në zonat turistike

Rrugt e ndrtuara vitet e fundit jan dmtuar n mnyr t ndjeshme, jan kryesisht rrug q t drgojn n plazhet pr n sektorin “Rinia”, n Kallm dhe n at t Shn Pjetrit n Gjirin e Lalsit. Kto zona jan shum t frekuentuara nga pushues ditor dhe nga qytetar, t cilt udhtojn me dhjetra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Gjiri i Lalësit, turistët vendas dhe të huaj, me sytë nga plazhi më i ri

N Gjirin e Lalsit, n nj nga zonat m t pastra n t gjith bregdetin e qarkut, sht elur zyrtarisht sezoni i ri turistik 2010. Qindra qytetar kan vrshuar drejt vendit m piktoresk q ka Durrsi, pr t qen pjes e programit “Ishmi 2010”. Gjiri i Lalsit sht nj ndr zonat m pak t f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.915Z

Hapet sezoni turistik në Gjirin e Lalësit

N Gjirin e Lalzit, n nj nga zonat m t pastra n t gjith bregdetin e qarkut, sht elur zyrtarisht sezoni i ri turistik 2010. Qindra qytetar kan vrshuar drejt vendit m piktoresk q ka Durrsi, pr t qen pjes e programit “Ishmi 2010”. Gjiri i Lalsit sht nj ndr zonat m pak t f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama