Rezultate te kerkimit per termin: +Shndetsis

Meta: total 283 / total_found 283 / time 0.000 / keyword[0] shndetsis / docs[0] 283 / hits[0] 638 /
Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë
  • 2017-02-02

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë

Ne jetojm n nj shoqri t orientuar drejt konsumit, q na shtyn t blejm produkte pr t cilat nuk kemi nevoj, shumica e t cilave jan t mbushura me kimikate t rrezikshme. Njerzimi sht vazhdimisht i ekspozuar ndaj toksinave, t cilat pr fat t keq jan t fshehura mir n t gjitha produktet ushqimore, mjeksore,

Komisioneri kundër diskriminimit kritikon Tritan Shehun për deklaratat e tij për homoseksualitetin
  • 2011-10-27

Komisioneri kundër diskriminimit kritikon Tritan Shehun për deklaratat e tij për homoseksualitetin

Share Zyra e Komisionerit pr mbrojtjen nga Diskriminimi n Shqipri i ka krkuar Parlamentit t evitoj gjuhn dhe deklaratat diskriminuese kundr komunitetit LGBT. Ankesa u paraqit pran Komisionerit nga Ambasada PINK/LGBT Pro Shqipri dhe Aleanca kundr Diskriminimit. Komisioneri rea

No Pic available
  • 2010-09-02

Specializimet në Mjekësi nisin procedurat e reja

Konkurrentt do t japin testimin pran departamenteve specifike, m shum pik do t jepen pr sektorin specifik Ministria e Shndetsis sht mbushur plot me student t Mjeksis, t cilt krkojn sqarime e informacion lidhur me specializimet n fushn e mjeksis pr vitin 2010. Duke qen se procedurat pr specializim ka

No Pic available
  • 2010-09-02

Mina e Luftës së Dytë Botërore plagos kuksianin

Shprthimi Nj 40-vjear nga Kuksi sht aksidentuar t mrkurn pasdite me nj min q e kishte gjetur n truallin ku po hidhte themelet e shtpis. Burime t policis lokale tregojn se Bashkim Krasniqi, 40 vje, ndrsa grmonte n Lagjen e Re t qytetit n nj truall pr t ngritur nj shtpi t re, ka gjetur rreth 50 cm nn

No Pic available
  • 2010-09-02

Vasili kritika inspektorëve sanitarë

Turistve nuk i sht ofruar nj shrbim sanitar n nivele t duhura. Kshtu sht shprehur ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, gjate nje raportimi mbi situaten higjeno- sanitare n vend. "Ktij bumi t jashtzakonshm turistik, jo n t gjitha rastet inspektoriati sanitar i sht prgjigjur me vendosmr

No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2010-09-02

Britani e Madhe, nis gara për kreun e laburistëve

Lidershipi Ka filluar votimi, zgjedhja bhet m 25 shtator. Pes jan kandidatt n gar Me zgjedhjen e David Cameron n postin e Kryeministrit britanik, u hap edhe gara pr pasuesin e Gordon Brown si lideri i Partis Laburiste. Kandidatt jan pes: David Miliband, ish-ministr i punve t Jashtme; Ed Miliband, v