Rezultate te kerkimit per termin: +Shndetit

Meta: total 145 / total_found 145 / time 0.000 / keyword[0] shndetit / docs[0] 145 / hits[0] 226 /
Kto 9 sekrete t vogla sht mir t mos ua tregoni fmijve
  • 2017-08-09

Kto 9 sekrete t vogla sht mir t mos ua tregoni fmijve

Kur bheni prindr sht e rndsishme t jeni t hapur dhe t diponueshm me fmijt tuaj. Edhe pse ndonjher ju mbushin me pyetje, sht e rndsishme t prgjigjeni ndershmrisht, sepse n kt mnyr msojn t rriten. Por ka disa gjra q sht mir t mos u thuhen. Duke mbajtur kto sekrete t vogla i ndihmon t rriten me modele

Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve
  • 2017-08-03

Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve

Kush vuan nga inflamacionet dhe periodontiti ka m shum rrezik pr tiu zhvilluar nj tumor, sidomos n ezofag. Hipotezat: bakteret q shkaktojn pezmatim n goj migrojn dhe bjn fole n organet e tjera Çshtja mund t duket shum e çuditshme, por ka nj baz t fort shkencore: ka nj lidhje mes infeksioneve kroni

Kur shkruante fshehurazi Elena Luli, për Zotin e komunizmin!
  • 2016-02-22

Kur shkruante fshehurazi Elena Luli, për Zotin e komunizmin!

Zbulohen vargjet e diktaturës, një skaner mbi internimin, burgun dhe ironia e ndërtimit të njeriut të ri. Elena Mirakaj Luli, ndarë nga jeta në vitin 2001, nuk është njohur si poete; për herë të parë kemi një botim me 22 vargje, që janë shkruar në vitet e regjimit, të mbledhur nga

Burgjet, inagurohen laboratorët e testimit të virusit HIV dhe hepatiteve të të dënuarve
  • 2013-10-24

Burgjet, inagurohen laboratorët e testimit të virusit HIV dhe hepatiteve të të dënuarve

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve dhe Shoqata Kombtare STOP AIDS n bashkpunim me UNFPA po zbaton projektinFuqizimi i grupeve t rrezikuara pr t praktikuar sjellje t shndetshme, i cili synon parandalimin e HIV/AIDS dhe Hepatitit B/C n popullatën e burgosur në vendin tonë. Për të inauguruar sis

No Pic available
  • 2012-02-22

Vdekja e një antikomunisti

Fritz Radovani Sot me daten 18 Shkurt 2012, mora lajmin e vdekjes së Nik Pavacit, ish Kryetarit të Shoqatës së të Perndjekunve dhe të Persekutuemëve Politikë të Shkodrës E njoha shumë të ri, nga lidhja shoqnore me vllajn e Tij, Gjovalinin, kur ishim në bankat e shkollës pedagogjike në

Komisioneri kundër diskriminimit kritikon Tritan Shehun për deklaratat e tij për homoseksualitetin
  • 2011-10-27

Komisioneri kundër diskriminimit kritikon Tritan Shehun për deklaratat e tij për homoseksualitetin

Share Zyra e Komisionerit pr mbrojtjen nga Diskriminimi n Shqipri i ka krkuar Parlamentit t evitoj gjuhn dhe deklaratat diskriminuese kundr komunitetit LGBT. Ankesa u paraqit pran Komisionerit nga Ambasada PINK/LGBT Pro Shqipri dhe Aleanca kundr Diskriminimit. Komisioneri rea

No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie