Rezultate te kerkimit per termin: +Shngjini

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] shngjini / docs[0] 6 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2010-08-30

Noka: Furnizimi me ujë, i garantuar në zonat turistike

Ministria, projekte për impiante të pastrimit të ujërave që derdhen në det e liqene. Pushuesit këtë vit e kanë ndier më pak mungesën e ujit Furnizimi me uj t pijshm 24 or pa ndrprerje n zonat bregdetare dhe jo vetm, mbetet sfida kryesore e qeveris shqiptare. Investim

No Pic available
  • 2010-08-26

Ky vit historik, po na ndryshon imazhi

Cilat janë arsyet kryesore për këtë vit historik për sa i takon turizmit? E para dhe kryesorja është ndryshimi i imazhit të vendit. Dit m par, Kryeministri i vendit, z. Berisha, do t shprehej se viti 2010 po shnon rezultate historike pr turizmin, duke uviti i par gjat t

No Pic available
  • 2010-08-15

Infrastruktura përcaktoi zhvillimin e shpejtë të turizmit

Turizmi sht shndrruar sot n deg kryesore t ekonomis s vendit. N rast se n 7 muaj pati rreth 1 miliard dollar eksporte, t ardhurat nga turizmi jan ndjeshm m t mdha dhe ato kan nj shprndarje t shklqyer, jo vetm tek ata q presin pushues, por edhe tek nj zinxhir i tr prodhuesish. Fak

No Pic available
  • 2010-08-12

Vilat në bregdet, ja çmimet sipas largësisë nga deti

Pronarët duhet të dorëzojnë dokumentet pranë ALUIZNI-t Pronart e vilave n bregdet kan nisur dorzimin e dokumenteve pr t’upronar t truallit ku kan ndrtuar. Prej dy ditsh, ka nisur procesi i dorzimit t formularve, por dhe dokumenteve t tjera shtes, pran Agjencis s Legali

Shngjini pret pushuesit
  • 2010-07-13

Shngjini pret pushuesit

Bregdeti i Shëngjinit po pret cdo ditë që kalon një numër më të madh turistësh. Kapaciteti hotelier në Shëngjin ka një numër të kufizuar por këto plotësohen mësë miri edhe nga turizmi familjar. Pushuesit shprehen pozitive ne lidhje me kushtet. Ajo qe shpesh e shqeteson

No Pic available
  • 2010-05-10

Plazhet më të pista dhe më të pastra në Shqipëri

Agjencia e Mjedisit evidenton plazhet e pastra dhe të ndotura Jugu mbetet edhe kt vit n krye t klasifikimit t plazheve t pastra n vend, ndrkoh q plazhet e ndotura gjenden m shum prgjat Adriatikut. N prag t afrimit t sezonit turistik 2010 jan evidentuar zonat m t ndotura dhe m cil