Rezultate te kerkimit per termin: +Shngjinit

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] shngjinit / docs[0] 15 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Kosova kërkon Portin e Shëngjinit dhe hekurudhën deri në Durrës

Skenart Ministri i Transporteve, Limaj: Me Shqiprin na ndajn 17 km hekurudh. Takimi me biznesin kosovar Biznesi kosovar po shikon mundsit e marrjes me koncesion t Portit t Shngjinit, si dhe ka rritur krkesn pr bashkpunim mes dy qeverive pr krijimin e nj linje t prbashkt hekurudhore Prishtin-Durrs.

No Pic available
  • 2010-08-24

Durrës, tetë kosovarë në pranga për dokumente false

Policia Nis procedimi edhe pr nj shtetas iranian q tentonte t kalonte pr n Itali Duke shfrytzuar fluksin e lvizjeve n portin m t madh t vendit, nnt persona, mes tyre dhe nj grua e re, kan tentuar t udhtojn me tragete drejt Italis, duke prdorur dokumente t falsifikuara. Tet prej tyre jan vn n pranga

No Pic available
  • 2010-08-22

Noka: Durrës - Kukës, rritet me 25% numri i turistëve nga Kosova

Zëvendësministri i Transporteve: Rruga e Kombit u përdor edhe nga turistët serbë Rruga Durrs - Kuks, e cilsuar ndryshe si Rruga e Kombit, ka rritur ndjeshm fluksin e pushuesve nga Kosova q zgjedhin bregdetin shqiptar pr turizm. Q n muajin maj, kur tuneli u rihap pas punimeve

No Pic available
  • 2010-08-03

Plazhet e ndotura, ku nuk duhet të shkoni

ISHP: Plazhet, të ndotura nga ujërat e zeza Derdhja e ujrave t zeza n disa plazhe t vendit rrezikon frekuentimin nga turistt. Raporti m i fundit i Institutit t Shndetit Publik liston plazhet m t pastra dhe m t ndotura n vend. N hartn e ISHP-s plazhet si ai i Currilave n Durrs, Z

No Pic available
  • 2010-07-21

Gjoba edhe komunave që hedhin mbetjet në bregdet

Nga Velipoja n Sarand, Ministria e Mjedisit ka urdhruar gjobitjen e disa komunave n zonat turistike bregdetare, t cilat nuk kan qen rigoroze n pastrimin e plazheve nga mbetjet urbane. Sipas t dhnave t publikuara nga drejtori i Kontrollit n Ministrin e Mjedisit, Alfred Deshati, di

No Pic available
  • 2010-07-12

Për një zgjidhje të përbashkët*

Fillimisht m lejoni t shpreh mirnjohjen time dhe t shtetit t Kosovs pr organizatorin e ktij samiti tradicional t nivelit t lart dhe mundsin pr t adresuar tema t ndryshme t interesit t ndrsjell. Qysh n fillim dua t theksoj se prkundr progresit q shtderi m tani, Evropa Juglindore e

No Pic available
  • 2010-06-28

Plazhet e Himarës, perlat e Rivierës shqiptare Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276',

"Shqipria, Perla e fsheht e Ballkanit". Kshtu sht cilsuar vendi yn nga mediat e huaja dhe kjo jo pa arsye. Pr kdo q dshiron t kaloj pushimet ne det apo n mal, Riviera shqiptare ofrohet me bukurit e saj magjepsse duke grshetuar m s miri klimn malore me at detare. Himara. Bukuria e detit, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama