Rezultate te kerkimit per termin: +Shnim

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] shnim / docs[0] 36 / hits[0] 40 /
No Pic available
  • 2011-02-06

Model i ri zhvillimi per shmangur varesine nga dergesat e emigranteve

Ekonomia Zhvillimet e pergjithshme ne ekonomi por edhe mungesa e likuiditetit ne treg ka sjelle se fundmi ne qender te vemendjes ndryshimin e modelit te zhvillimit ekonomik te vendit. Nje gje e tille do te rriste investimet e huaja dhe kreditimin e ekonomise sipas Guvernatorit te BSH-se Ardian Ful

Skandali Xhenova nje anija shqiptare ne trafikun radioaktiv
  • 2011-01-16

Skandali Xhenova nje anija shqiptare ne trafikun radioaktiv

Fatkeqesisht vitet e fundit emri i Shqiperise ne disa raste eshte perfshire ne afera qe kane te bejne me lendet apo teknologjite berthamore. Permendim ketu dyshime per trafikim nepermjet territorit shqiptar te nje substance te quajtur jellow cake apo qe 4 pound rreth 2 kg uranium te kapura ne Moldav

No Pic available
  • 2010-12-12

Ngec Tirana fluturon Vllaznia

Bardheblute kane besuar deri ne fund se nuk do te dilnin te humbur nga fusha ballshiote. Bylisi ka shenuar me ane te Popovskit por ekipi nuk ka mundur qe ta mbaje rezultatin duke vazhduar traditen 10-vjecare te mosarritjes se fitoreve ndaj Tiranes. Takimi ka pasur kontestime persa i perket gjykimit

No Pic available
  • 2010-11-21

Tirana zhyt Elbasanin Skenderbeu ben poker

Bardheblute kane arritur te dalin pa problem nga momenti i veshtire ne te cilin ndodheshin. Nderkohe Elbasani vazhdon te zhytet edhe me shume ne krize ndersa ka marre humbjen e radhes ne kryeqytet. Tirana fitoi me rezultatin 3-1 ndaj rivaleve verdheblu ne nje takim te cilin e dominoi. Pero Pejic ka

No Pic available
  • 2010-11-14

Dinamo thyhet ne Korce Bakaj sherr me Pishen

Ne nje stadium te tejmbushur duke pasur njerez dhe jashte stadiumit nuk kish si ndodhte ndryshe. Skenderbeu dha proven e pare reale se do te jete pretendent i forte per titullin kampion. Gabime foshnjarake ne mbrojtje dhe nga portieri Hoxha e kane bere me krah Skenderbeun i cili dje e ka merituar pl

No Pic available
  • 2010-11-07

Tirana permbys Peqinin Laci ndal kampionet

Shkumbini eshte thyer ne fushen e vet me rezultatin 3-1 duke i dhene fund serise pozitive prej tri suksesesh radhazi. Bardheblute treguan se jane nje ekip me kualitete. Shkumbini arriti te mbyllte pjesen e pare ne avantazh te nje goli por Tirana permbysi gjithcka ne 45 minutat e dyta. Ndeshja ka nis

No Pic available
  • 2010-08-28

...askujt nuk i shkonte mendja te puna mendore

Eqerem Bej Vlora dhe Avni Delvina në Austri Që kur isha i ri, miq, po edhe të njohur dashamirës, të cilët ishin në dijeni të udhëtimeve të mia nëpër Shqipëri Q kur isha i ri, miq, po edhe t njohur dashamirs, t cilt ishin n di