Rezultate te kerkimit per termin: +Shnohet

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] shnohet / docs[0] 42 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Ndryshojnë ligji dhe taksat për kazinotë

Ministria e Financave: Procedurat pr lotarit kombtare, bingon dhe makinat elektronike Ndryshon srish projektligji “Pr lojrat e fatit”, e bashk me t edhe niveli i taksave q duhet t paguajn shoqrit e bixhozit. Ministria e Financave e ka vendosur kt her theksin te lotarit kombtare, duke u d

No Pic available
  • 2010-08-30

Fermerët në protestë, ska treg për prodhimet e tyre

Fier 45% e siprfaqeve t tokave t tyre kultivojn bostan dhe kultura t tjera si misr dhe pak blegtori Fermert e Komuns Strum n Rrethin e Fierit kan protestuar dje paradite n rrugn kryesore q lidh kt komun me fshatra t tjer pran ksaj zone. Shkaku i protests ishte mosinteresimi i shtetit dhe mungesa e

No Pic available
  • 2010-08-24

Vdekja më e ngadaltë e shtresës së mesme amerikane

Ndrsa supermiliardert amerikan i bjn komplimente njri-tjetrit pr zemrn e art q kan pas vendimit pr t dhuruar miliarda dollar pr bamirsi, amerikani i thjesht ndodhet n nj situat m t keqe se kurr. Nj pjes e madhe e tyre po luftojn pr mbijetes. hendeku mes t pasurve dhe t varfrve po thellohet me shpejt

No Pic available
  • 2010-08-23

Familja shqiptare në krizë, 6 mijë divorce në një vit

Fenomeni T jetosh si i martuar n Shqipri po bhet gjithnj e m e vshtir. Vetm gjat vitit t kaluar n gjykat jan regjistruar plot 6 mij divorce, ku gjysma e tyre i takon kryeqytetit. Sociologt pohojn se numri i personave q i japin fund lidhjes martesore po shtohet gjithnj e m shum n vendin ton. Vetm gj

No Pic available
  • 2010-08-20

Transporti i sekretit shtetëror, tani jo më me roje ushtarake

Vendimi, dërgimi jashtë shtetit, me 2 korrierë diplomatikë Informacioni i klasifikuar “sekret shtetror” tashm do t transportohet jasht vendit nprmjet korrierve diplomatik, ndrsa nga nj qytet n tjetrin nprmjet Posts Shqiptare. Qeveria ka miratuar rregulloren &ldquo

No Pic available
  • 2010-08-19

Bumerangu, kjo lojë e të voglit dhe të madhit njeri

Teksa merrja n dor librin me poezi “Bumerang” t Betim Muos, mendimi i par q m erdhi ndrmend ishte se do takim me librin po bhet gjithnj e m i beft dhe i rastsishm. Kshtu faktori koh, nga monark i madh ku dshirojm t pasqyrohemi t gjith, ndrhyn si ndonj vegl e marrosur n prmasat e sekondav

No Pic available
  • 2010-08-17

Albanologët debatojnë në Prishtinë për gjuhën dhe letërsinë

Nga data 16 deri m 27 gusht, n Prishtin mbahet edicioni i 29-t i Seminarit Ndrkombtar pr Gjuhn dhe Letrsin Shqipe. Studiues nga vende t ndryshme t bots do t diskutojn mbi tezat dhe prfundimet e arritura gjat nj viti pr zhvillimet e gjuhs dhe letrsis. Tryeza e seminarit do t’i kushtohet Nn Tere

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama