Rezultate te kerkimit per termin: +Shnoi

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.853Z

Ekonomia shqiptare shnoi rritje me 6%

Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani deklaroi se ekonomia shqiptare gjat vitit 2007 shnoi nj rritje prej 6 prqind. N prezantimin e raportit vjetor t BSh-s, Fullani u shpreh se "vitin 2007 ekonomia shqiptare shnoi nj rritje prej 6 prqind , inflacioni u ruajt brenda parametrave t parashkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.745Z

Inflacioni në prill, 3.5 për qind

mimet e produkteve ushqimore ndonse kan psuar nj ulje t leht n muajin prill, krahasuar me muajin mars, ato srish jan shum m t larta sesa ishin nj vit m par n t njjtn periudh. Sipas INSTAT-it, Indeksi i mimeve t Konsumit n muajin prill 2010, arriti 107.6 pr qind kundrejt muajit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Inflacioni në muajin maj shënon 3.1%

Gjat muajit maj t ktij vit ka pasur nj tendenc n ulje t mimeve t konsumit t prgjithshm. Sipas t dhnave t INSTAT, rezulton se n maj mimet jan ulur n krahasim me muajin prill, duke ulur kshtu edhe nivelin e inflacionit pr kt muaj. Sipas INSTAT, Indeksi i mimeve t Konsumit n muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.453Z

INSTAT, ulen çmimet e shportës në qershor

mimet e produkteve t shports jan ulur gjat muajit qershor 2010, duke ulur kshtu edhe inflacionin pr kt muaj. Kjo ulje ka ardhur kryesisht nga zbritja e mimeve n zarzavateve t stins, por edhe e ushqimeve dhe pijeve joalkoolike. Sipas INSTAT-it, Indeksi i mimeve t Konsumit n muajin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.501Z

Beqaj mposht grekt, Cana humbet me Atletikon

Liga e Kampioneve n ditn e dyt dhuroi surpriza t tjera. N Grupin A, Roma bri autokritik pas humbjes befasuese me Kluzh n ditn e par. Skuadra e Spaletit fitoi me Bordon n Franc me rezultatin 3-1, pavarsisht se ishin francezt q shnuan t part me an t Gurkuf n t 19. Pr italiant realizuan Vuini (64) dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Stina e nxehtë ul çmimet e produkteve ushqimore

Muajt e nxeht t vers jan shoqruar me nj ulje t mimeve t produkteve ushqimore. Specialistt thon se nj ndikim ka dhn shtimi i prodhimit vendas, i cili kat ulet mimi. Sipas t dhnave t INSTAT-it, n muajin korrik u shnuan ulje t mimeve kryesisht t zarzavateve dhe t disa frutave t stin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.976Z

Eurozona, rritje të fortë ekonomike. Gjermania shënon nivele rekord

Pavarsisht krizs greke, ekonomia n 16-vendet e zons euro arriti q gjat tre-mujorit t dyt t ktij viti t shnoj nj rritje me 1 %, shifra m e lart n 3 vite e gjysm. Supriz jan shifrat e raportuara nga Gjermania. Ekonomia, n nj nga vendet m t fuqishme n Europ, shnoi nj rritje rekord prej 2.2 % gjat tre-m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama