Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbeu

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] shrbeu / docs[0] 34 / hits[0] 36 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Prinzhorn dhe muzeu i parë i çmendurisë

Psikologu Sheldon Litt, me teoritë e tij të mbështetura tek psikologjia kulturore, argumenton se arti nuk është neurozë A sht vepr arti, arti i t rregulluarve? A ndikon rregullimi psikik n destinacionin e veprs s pikturs? A sht komunikuese vepra e artistit t smur? Kto jan nj

No Pic available
  • 2010-08-27

Një letër nga Nënë Tereza

Shenjtorja, imazhi i pullës postare në tri shtete. Prezantohet pulla e përbashkët Shqipëri-Kosovë-Maqedoni <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan;

No Pic available
  • 2010-08-19

Sherri për plehrat, e plagosura rrezikon jetën

Durrs Policia arreston autoren e plagosjes me thik, pas rndimit t shndetit t viktims Sherri pr motive banale i dy grave n plazhin e Durrsit, q degjeneroi n prdorimin e thikave, mund t’i kushtoj shtrenjt gruas s plagosur nga fqinja e saj. Ajo ndodhet n gjendje t rnd shndetsore n repartin e rea

No Pic available
  • 2010-08-18

Zihen për plehrat, thika mes grash në Durrës

Ngjarja Policia shoqron autoren, nj 50-vjeare. Sherri ka nisur pr mbeturinat e hedhura nga katet e siprme t pallatit Nj sherr banal midis dy grave pr plehrat e pallatit ka degjeneruar deri n prdorimin e nj arme t ftoht. Nj grua 42-vjeare sht drguar pr n spitalin rajonal t qytetit bregdetar, pas god

No Pic available
  • 2010-08-17

A duhet ta njohë Greqia Kosovën?!

Mesazhi i dhn nga GJND-ja e Hags pr Kosovn, n vendimin e dats 22 Korrik 2010, krijoi nj tjetr “fenomen” n fushn e s drejts ndrkombtare, i cili, prve debateve politike, shrbeu edhe si hapja e siparit t nj “beteje” t mirfillt juridike. Nntema t rndsishme t tij jan tashm konce

No Pic available
  • 2010-08-17

Historia e Lubica Kroit, doktoresha së Kukësit

Mjekja popullore serbe, q kuroi qindra shqiptar Prkundr luftrave dhe armiqsive ballkanike, kan qen t shum njerzit e thjesht, serb apo shqiptar, q kan dhn kontribut t jashtzakonshm n komunitetet ku kan jetuar. E till sht edhe historia e jets s Lubica Kroit, gruas s njohur n Kuks si mjeke popullore, n

No Pic available
  • 2010-08-17

Statusi brenda vitit? Qeveria, pyetësorë për qytetarët

Numri total i votave deri tani është 445 Paralel me testimin q BE-ja po i bn Shqipris prmes pyetsorit t dorzuar n Bruksel pr statusin e vendit kandidat, qeveria shqiptare ka gjetur nj mnyr t re pr t testuar veten. Ajo u sht drejtuar qytetarve me nj pyetsor t thjesht me 3 pyetje