Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbime +Sociale

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.018 / keyword[0] shrbime / docs[0] 165 / hits[0] 209 / keyword[1] sociale / docs[1] 59983 / hits[1] 89961 /
Pafajësia e humbur e brezit të ri
  • 2012-08-17

Pafajësia e humbur e brezit të ri

Nga Elliot Sacchi Shqipria mund te jet e dyta pas Gjermanis pr rritje ekonomike, Shqipria mund t jet n moshn e internetit, Shqiptart mund t jen m t lumturit n bot por fmijt n Shqipri po rriten sikur papritur kan zbritur n mesjet. Fmij q gjymtohen ose rriten jetim pr shkak t paprgjegjs

No Pic available
  • 2010-08-22

MSc në Menaxhim Biznesi & Teknologji

Breaking Views Program Master nga Universiteti i Sheffield n Tiran Menaxhim Biznesi, Strategji, Teknologji, Teknologji Informacioni (IT), Teknologji e Informacionit dhe e Komunikimit (ICT), Zhvillim & Inovacion: Program pasuniversitar MSc n Menaxhim Biznesi dhe Paketat Teknologjike. Integrimi i

No Pic available
  • 2010-08-22

Qendrat sociale fshehin aktivitetin

Abuzimi SHSSH publikon rezultatet e inspektimeve n disa qytete Qendrat sociale fshehin aktivitetin. Drejtori i Shrbimit Social Shtetror, Mihal Nao, tha dje se gjat inspektimeve t kryera n t gjith vendin, jan hasur raste t shkeljes s rregulloreve nga kto organizata, duke mos en disa raste transparen

No Pic available
  • 2010-08-21

Kontrolli i qendrave sociale, Naço: Disa fshehin aktivitetin

Objekt i inspektimeve te vazhdueshme ne gjashte mujorin e pare te 2010, jane bere dhe organizatat jofitimprurese ne vend qe ofrojne sherbime sociale, per grupet ne nevoje. Gjate nje interviste per Alsat drejtori i Sherbimit Social Shteteror, Mihal Naco, u shpreh se ka patur dhe raste te shkeljes se

No Pic available
  • 2010-08-16

Kryeministri në Jug: Investimet do të vazhdojnë fuqishëm

Berisha, kafe me dhërmiotët në një lokal kosovarësh Rruga prgjat bregdetit t Jugut sht mrekullia turistike q magjeps pa pushim vizitort, sa her kalojn andej. Mbi mal, pamja prball prqafon gjith hapsirn e kaltr t detit Jon, n pafundsin ku e kaltra nuk dallon kufij me qiellin.

No Pic available
  • 2010-08-15

Kryeministri Berisha inaguron rrugën e plazhit në Dhërmi

Bregdeti i Jugut ka qen srish ndalesa e kryeministrit Berisha edhe kt fundjav. I shoqruar nga Ministri i Transporteve Sokol Olldashi, kryetari i Bashkis s Himares, si dhe deputet t zons, shefi i ekzekutivit inaguroi nj tjetr vepr me rndsi jetik n infrastrukturn turistike t Qarkut t Vlors. Bhet fjal

No Pic available
  • 2010-08-11

Jetimët, më shumë nevojë për shërbime sociale

Qendra pr Prgjegjsi t Barabarta n kuadrin e objektivit t prgjithshm t saj ka realizuar me mbshtetjen e UNICEF-it nj vlersim t nevojave pr shrbime sociale pr fmijt n nevoj. N kuadr t ktij projekti t zhvilluar gjat 2009-2010, u organizuan tryeza diskutimi n Shkodr, Lezh, Elbasan dh