Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimet

Meta: total 247 / total_found 247 / time 0.000 / keyword[0] shrbimet / docs[0] 247 / hits[0] 327 /
Plumb pas koke avokatit të Shullazit, dalin detajet nga vendngjarja (FOTO)
  • 2019-03-22

Plumb pas koke avokatit të Shullazit, dalin detajet nga vendngjarja (FOTO)

Të tjera detaje janë zbardhur nga vrasja mafioze që tronditi mbrëmjen e sotme Elbasanin. Sipas policisë, ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 19:35 në një lokal që gjendet në qendër të qytetit. Viktima, avokati i njohur Ravik Gurra, 50 vjeç është qëlluar pas koke, nga autori që ishte

No Pic available
  • 2017-11-06

Gjermania do t ket nj satelit spiunazhi

“Prgjimi mes miqve – kjo nuk shkon”, u shpreh kancelarja, kur doli n pah q shrbimet sekrete t SHBA-s ishin interesuar edhe pr celularin e saj. Tani RFGJ-ja do q t pajiset edhe vetë m mir pr spiunazhin. Teknik t siprmarrjes s Bremenit OHB mund t prodhojn satelit – n fotogra

No Pic available
  • 2017-11-06

Gjermania do t ket nj satelit spiunazhi t vetin

Prgjimi mes miqve kjo nuk shkon, u shpreh kancelarja, kur doli n pah q shrbimet sekrete t SHBA-s ishin interesuar edhe pr celularin e saj. Tani RFGJ-ja do q t pajiset edhe vetë m mir pr spiunazhin.   Teknik t siprmarrjes s Bremenit OHB mund t prodhojn satelit n fotografi nga arkivi i siprmarrje

Hotel: 10 klientt m t urryer nga personeli
  • 2017-08-11

Hotel: 10 klientt m t urryer nga personeli

Nga t ndyrt tek t fshehtt, nga t ngathtt tek joshsit, turizmi vjen me nj tjetr an. Vizitort e hutuar q harrojn gjrat e veta n hotel, klient q marrin me vete objekte t dhoms, cdo qndrim mund t shndrrohet n nj anekdot ose histori pr tu treguar. Por duke dal nga ana tjetr, nga ana e atyre q punojn n ho

MERITA DHE FAJËSIA E POPUJVE
  • 2016-01-07

MERITA DHE FAJËSIA E POPUJVE

ERION PICIRI A kanë merita apo fajësi popujt për nivelin e zhvillimit, standardet e jetës dhe performancën e qeverive? Shpeshherë themi se meritat/fajësitë u përkasin udhëheqësve. Në fakt popujt, së bashku me liderët që ata zgjedhin apo i sundojnë, kanë autorësinë në sukseset apo

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

40 % e bizneseve në Shqipëri,  ryshfete administratës tatimore
  • 2012-08-26

40 % e bizneseve në Shqipëri, ryshfete administratës tatimore

Studimi i Organizatës Botërore të Punës: Administrata tatimore e korruptuar N Shqipri 40% e bizneseve korruptojn me ryshfete administratn publike t tatim-taksave pr t marr shrbimet prej saj. Ndrsa 37 % e biznesit zgjedh m mir të jap ryshfet sesa t paguaj taksat. Kto jan t dhnat q publikon rapor